APL315: викриття абсурдності дійсного

З 11 до 20 жовтня в Київському національному музеї російського мистецтва експонувався проект "#StandBy" сучасного українського художника APL315, котрий працює в жанрах графіті-арту та концептуалізму. Художник почав займатися райтингом наприцінці 90-х років минулого століття, а вже на початку другого міленіума реалізував себе як сформований майстер із власною образно-пластичною мовою. З 2006 року художник працює також в альтернативному галерейному контексті, експериментуючи з поєднанням естетики графіті та неоекспресіонізму.

 

APL315. "#StandBy" (фрагмент експозиції)

Тут і далі – фото авторки з відкриття


Твори APL315 побували в галереях і музеях Києва, Варшави, Баку, Берліна, Сеула та інших міст по всьому світу. Художник багато подорожує, тож його графіті та мурали можна зустріти як у містах України (Київ, Одеса, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, Львів, Миколаїв), так і в багатьох містах за кордоном, зокрема в Берліні, Будапешті, Мілані, Баку, Лісабоні, Сеулі та Барселоні.

 

Своєму знайомству з вуличним мистецтвом художник завдячує хвилі хіп-хопу, що прийшла в Україну в кінці 90-х, заполонивши спальні райони. Мешканці цих місцевостей швидко вхопили суть нової естетики, однією з важливих складових якої було графіті. "На вулиці, у першу чергу, мене приваблює свобода і незалежність, – коментує митець. – Тут тільки я вирішую, що добре, а що погано. Для мене це почуття і є щось справжнє, непідробне, з чого, на мій погляд, і складається мистецтво".

 

Фрагмент твору з серії "#StandBy"

 

У рамках виставки в Музеї російського мистецтва було представлено серію з 7 живописних полотен. Полотно та папір додалися до арсеналу поверхонь, з якими працює митець, у 2006 році. Створюючи арт-об’єкти для музейного контексту на класичних поверхнях, художник досліджує межу між двома жанрами, але ніколи їх не змішує. За словами митця, у графіті його цікавлять, перш за все, форма та колір, що їх він інтегрує в навколишнє середовище, в той час як у роботі на полотні та папері ключовим є прагнення зафіксувати абсурдність нашого часу.

 

Проект "#StandBy" – це реакція митця на навколишню дійсність. Досвід життя в режимі очікування, відчуття непевності в майбутньому, котрі APL315 відрефлексував, пропустив через себе, перетворилися в серію концептуальних творів, які віддзеркалюють стан апатії та пригніченості, до моторошного притаманний ХХІ століттю.

 

Експозиція "#StandBy"

Тут і далі – фрагменти творів з експозиції