Культурний маршрут (04-10.04)

Мистецький Арсенал виставить історичні реліквії та художні твори з власної колекції, а в його Малій галереї покажуть голову Леніна. Також цього тижня у Музеї історії Києва відбудеться виставка берлінського стріт-арт художника, а в просторі IZONE  друковану графіку позиціонуватимуть як мистецтво.

 

4 квітня о 18:00 у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) розпочнеться проект «АРСЕНАЛ SOS/Музейна колекція». До неї увійдуть історичні та художні експонати з колекції Мистецького Арсеналу, які є частиною Музейного фонду України.

 

Робота Анатолія Криволапа з проекту

 

Так само в понеділок, 4 квітня, о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відбудеться показ фільму «Lenin on Tour» німецького художника Рудольфа Герца, в якому він зазняв власні подорожі світом із бюстом вождя комунізму. Після перегляду розпочнеться дискусія про декомунізацію за участі автора та учасників виставки «Де Не Де».

 


 

У вівторок, 5 квітня, у Харківській муніципальній галереї (вул. Чернишевська, 15) стартує виставка «Не їж жовтий сніг». У ній кураторська група VIDSOTOK та молоді художники осмислять тему дитячих заборон.

 


 

На наступний день, 6 квітня, у Музеї історії Києва (вул. Хмельницького, 7) розпочнеться виставка німецького стріт-арт художника Джонні Крека. У проекті «ILLUSION» він покаже графіті, створені не для вандалізму, а заради мистецтва та гострих відчуттів. Цього ж дня о 18:00 в рамках виставки відбудеться дискусія на тему: «Стріт-арт: вандалізм чи мистецтво?».

 

Графіті Джонні Крека 

 

Так само 6 квітня о 18:00 у галереї «Триптих Арт» (м. Київ; вул. Десятинна, 13) відкриється експозиція «Зміщення акценту». Художниця Ірина Феддер і скульптор Олексій Золотарьов шукатимуть в проекті гармонію та баланс в умовах екзистенційної трагедії людства.

 

Ірина Феддер. «Блакитний птах» (2012, полотно, олія)

 

«TWO» – нова виставка у Port Creative Hub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10А), що розпочнеться у п’ятницю, 8 квітня, о 19:00. У ній студентки київської художньої академії Христина Власенко і Саша Вінницька поєднають станкову графіку із музикою гурту «Swans».

 


 

9 квітня о 18:30 у львівському «Вільному Просторі» (вул. Пекарська, 13) відбудеться показ фільму «Las Meninas» Ігоря Подольчака. Художник, який перекваліфікувався в режисера, продемонструє вплив повсякденної рутини на свідомість митця.

 


 


Нарешті, 9 та 10 квітня в креативному просторі IZONE (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) триватиме фестиваль «ПРИНТ ФЕСТ 1/100». На ньому відбудуться лекторії, воркшопи, майстер-класи та арт-маркет, присвячені друкованій графіці як виду мистецтва.