Культурний маршрут (04-10.07)

У новому Культурному маршруті ви натрапите одразу на дві виставки, що поєднують традиційне та сучасне мистецтво (одна із них – у співпраці з Литвою). В Одесі всьоме відбудуться «Німі ночі», разом із тим одеський художник Ігор Гусєв завітає до Києва, а в Києві тим часом обговорять можливість створення музеїв у прифронтовій зоні.

 

Ігор Гусєв. «Народження легенди» (2015)

 

4 липня о 18:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва (м. Київ; вул. Щорса, 18д) відкриється фотовиставка «Апропріація». У ній учасники творчої майстерні Романа Пятковки покажуть фотороботи на основі переосмислення чужого візуального досвіду.

 


 

5 липня о 17:00 у Галереї сакрального мистецтва Iconart (м. Львів; вул. Вірменська, 26) стартує виставка Данила Мовчана «На папері». У ній художник представить власні рефлексії над іконою, в яких поміркує про «актуальне і вічне».

 


 

Так само 5 липня, о 19:00, у київському ботанічному саду імені М. Гришка (вул. Тимірязівська, 1) відбудеться презентація інтерактивної інсталяції арт-групи Light. На неї художниць надихнули актуальні соціальні виклики.

 

 

 

У середу, 6 липня, о 19:00 у Vozdvizhenka Arts House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) розпочнеться проект «Захоплення. Ситуація». Він відбудеться в рамках освітньої програми «Простір уваги» та є рефлексією за мотивами творчості словацького художника Юліуса Коллера про умови, в яких ми перебуваємо.

 


 

7 липня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ; вул. Хрещатик, 2) відбудеться конференція «Реорганізація і створення музеїв у прифронтовій зоні як інструмент формування гуманітарної політики». На ній поговорять про можливість участі музеїв у формуванні гуманітарної політики України у прифронтовій зоні.

 

 

«Річний звіт» – нова виставка Євгена Чернишова, що відкриється 7 липня о 19:00 в галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б). У проекті художник покаже роботи з найновіших серій, у яких міркує про взаємодію часу та матерії.

 


 

8 липня о 17:00 відомий одеський художник Ігор Гусєв представить виставку в київському Національному музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9). Проект «Агенти часу» курує московський галерист Марат Гельман.


 

Ігор Гусєв. «Кислотна няня» (2015)


«Фото-Відео-Медіа-Текстиль» – українсько-литовська виставка, що розпочнеться 8 липня о 18:00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5). Художники із Литви покажуть синтез текстильних технік і сучасного мистецтва.

 


 

Тим часом в Одесі 8-10 липня триватиме 7-й Міжнародний фестиваль німого кіно та музики «Німі ночі». Цього року його темою стала жіноча емансипація.

 


 


А до 24 липня у Львівському палаці мистецтв триває виставка «Килим. Сучасні українські митці». Вона об’єднує традиційне і сучасне мистецтво в творчості актуальних українських художників.