Культурний маршрут (07-13.09)

Триває лише другий тиждень вересня, а культурно-мистецьке життя нового сезону в Україні вже набрало помітних обертів. У Запорізькій області традиційно стартує наймасштабніша українська арт-резиденція, а в цей час у Дніпропетровську розпочнеться урбаністичний медіа-арт-фестиваль. Що ж до столичних поціновувачів мистецтва, то цього тижня вони матимуть змогу відвідати виставку африканського художника та побачити інсталяцію на основі камер тортур.

 

Робота Вільяма Кнтріджа з виставки «Я не я, кобила не моя» в Національному художньому музеї України

 

7 вересня на острові Бірючий у Запорізькій області розпочинається наймасштабніша арт-резиденція в Україні – «Бірючий 10х15». Цьогорічна тема резиденції відсилає до формату альбому з фотографіями, а отже буде присвячена підбиттю підсумків за 10 років існування проекту. В 2015 р. в «Бірючому» беруть участь більше 30 художників із 7 країн. Резиденція триватиме до 20 вересня.

 


 

Тим часом у Дніпропетровську 7 вересня стартує фестиваль «Конструкція». Він поєднає теми містобудови із аудіовізуальним мистецтвом (медіа-артом). У програмі – презентації, воркшопи та дискусії за участі художників із Великобританії, Польщі, Чехії, Німеччини, США, України та інших країн. Останній день «Конструкції» – 12 вересня.

 


 

Ще один захід стартує в понеділок, 7 вересня, в кінотеатрі «Інотеатр» на Одеській кіностудії (Французький бульвар, 33). Кінокритик Станіслав Бітюцький розповість про альтернативну історію кінематографу. Початок всіх лекцій – о 20:00.

 


 

На наступний день, 8 вересня, о 19:00, розпочинається нова виставка в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7). Це персональна експозиція Вадима Шершевського під назвою «Вай Фай», у якій художник вводить народне мистецтво в сучасний контекст. Виставка триватиме до 20 вересня.

 

Робота Вадима Шершевського

 

«Момент вибору» – нова виставка Марини Талютто, яка розпочинається 8 вересня о 19:00 в Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В). До неї увійшли графічні роботи на папері в авторській техніці, в яких художниця демонструє людину перед вибором. «Момент вибору» триватиме до 10 жовтня.

 

Марина Талютто. Роботи із серії «Момент вибору»

 

«Жіноча тема у монументальному мистецтві Донбасу»лекція мистецтвознавиці Євгенії Моляр, яка відбудеться 8 вересня о 19:00 за адресою: м. Київ; вул. Ниюньоюрківська, 31. Її присвятять творчості художниці-активістки Алли Горської, а з тим і процесу декомцнізації в мистецтві.

 

 

У середу, 9 вересня, о 19:30 у «Vozdvizhenka Arts House» (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) презентують «La Cheka» – інсталяцію іспанського політичного художника Педро Х. Ромеро. В її основі – психотехніка тортур, придумана французьким митцем Альфонсо Лавренчичем. На «La Cheka» можна буде подивитися до 1 листопада в рамках арт-проекту «The School Of Kyiv».

 

 

Педро Х. Ромеро. «La Cheka»

 

Цього ж дня, 9 вересня, о 10:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) стратує ще один проект в рамках «Київської школи». Йдеться про виставку «Я не я, кобила не моя», в якій поєднається інсталяція південно-африканського художника Вільяма Кентріджа та роботи українського авангардиста Анатолія Петрицького. Останній день експозиції – 1 листопада.

 

Фрагмент твору Вільяма Кентріджа

 

«Foster`s Forest» – виставка молодої вінницької художниці Насті Гурської, яка відкривається 11 вересня о 19:00 в Майстерні «Ефір» (м. Київ; вул. Іллінська, 16). Герої картин мисткині – чудернацькі тварини-фостери, які борються проти фабрик. Експозиція триватиме до 20 вересня.

 

Робота Насті Гурської

 

Музей сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5) 11 вересня пропонує завершити робочий тиждень в компанії польської художниці Катажини Козири. Мисткиня покаже відео-арт роботи та публічно поспілкується з директоркою галереї «Арсенал» (Польща) Монікою Шевчик. Початок заходу – о 18:00.

 

 

На вихідних, 12-13 вересня, жителів Дніпропетровська чекає арт-хакатон «Культурний код міста». На ньому відбудуться лекції, зустрічі та дискусії щодо мистецтва, науки та урбаністики, а також окрема дитяча програма. Всі заходи триватимуть в в арт-центрі «Квартира» (Червона площа, 3; кв. 1).