Культурний маршрут (10 - 14 вересня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цього тижня розпочнуть свою роботу декілька нових виставок. Крім того у четвер відбудеться відкриття двох міжнародних фестивалів: ГОГОЛЬFEST (Київ) та 21 Форум видавців (Львів). 


На сьогодні,10 вересня, у PinchukArtCentre заплановане відкриття виставки Івана Світличного «Субобраз». Це третій проект у контексті «PAC-UA Переосмислення». Харківський митець Іван Світличний, номінант премії PinchukArtCentre у 2011 та 2013 роках, у своїй новій інсталяції під назвою «Субобраз», переосмислює власний мистецький досвід за допомогою різноманітних впливів.

Експозиційний простір роботи трансформований у вигнуту «капсулу», всередині якої розміщено окрему скульптуру. І скульптура, і змінений простір інсталяції містять звукові потоки, які постійно модифікуються у реальному часі та просторі. У своїй цілісності інсталяція розвиває ідею образу та субобразу, вміщуючи у собі суперечність між внутрішнім та зовнішнім, витоками та процесом, індивідуумом та середовищем. Певним чином, у цій комплексній роботі художник створює власний портрет, бачений у потоці взаємовпливів, подій, місць, особистостей.  

11 вересня у Галереї Боттега розпочне свою роботу виставка «Відчуття реальності». Автори проекту Руслан та Емма Тремби представлять роботи акрилом на папері та полотні, а також арт-об’єкти, створені технікою джонодрук.

 

«Проект «Відчуття реальності» — це експиремент над своїми здібностями відчувати», — пояснює Руслан Тремба. Для митців важливо відчути реальність, яка їх оточує, та перенести це особливе відчуття на полотно. Таким особливим середовищем для Руслана та Емми стала резиденція «Великий Перевіз».«Це саме те місце, де відчуття реальності переходить в мистецтво. Великий Перевіз (село на Полтавщині,  прим. ред.) на короткий час став цілим життям, а життя — це мистецтво».

 

Робота Руслана Тремби

 

Також 11 вересня розпочнеться Мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST. Відкриття фестивалю відбудеться о 19 годині за адресою м. Видубічи, Інженерна, 7-в. Детальну програму можна знайти на сайті ГОГОЛЬFEST.

 
ГОГОЛЬFEST — це презентація в Україні зразків сучасного українського та світового мистецтва, акумуляція творчих та інтелектуальних ресурсів, презентація українського мистецтва на світовому рівні, а також формування творчого середовища, здатного стати центром розвитку українського мистецтва. Центром не тільки презентаційним, але й наснажливим, освітнім та виробничим. 

 

 

Тим часом у Львові 11-14 вересня пройде інший міжнародний фестиваль — 21 Форум видавців. У рамках цього літературного фестивалю відбудеться книжковий ярмарок, урочиста церемонія вручення книжкової премії «Найкраща книга Форуму-2014», фестиваль дитячого читання «Книгоманія», благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання», фестиваль «Молода Республіка Поетів», «Ніч поезії і музики», Львівський бібліотечний форум.

 

Участь у фестивалі візьмуть 200 видавництв та 300 авторів з 23 країн. У програмі фестивалю понад 800 заходів, які пройдуть на 69 локаціях.

 


 

12 вересня о 19:00 в Dymchuk Gallery відкриється персональна виставка Максима Мамсікова «У росфокусі», де будуть представлені нові роботи художника. 

 

Живопис Мамсікова є рефлексією на події навколишнього світу, при цьому мова йде швидше не про пряме відтворення того чи іншого сюжету, а про емоційне переживання події в алегоричній формі. Зараз Мамсіков пише серію портретів своїх сучасників. Всі вони, чи правильніше сказати всі ми, перебуваємо в стані розгубленості, невизначеності щодо свого майбутнього. Особисті переживання кожного однакові, незалежно від соціального статусу, віку чи переконань  перед лицем труднощів і небезпеки, усі однакові.

 

Робота Максима Мамсікова