Культурний маршрут (13-19.06)

Цей культурний тиждень відзначиться здебільшого проявленням білих плям в українському мистецтві. У Києві відродять авангардну вишивку та згадають про напівзабутого британського художника українського походження, а в Опішні тим часом триватиме масштабний фестиваль гончарство.

 

14 червня о 19:00 у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) стартує виставка Ярослава Присяжнюка «Краєвид: ілюзії». У продовженні свого пейзажного проекту художник поєднає живопис із сучасними медіа.

 

Япрслав Присяжнюк. «Краєвид: ілюзії-3» (2016, живопис)

 

У культурній лабораторії EDUCATORIUM (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б) 14 червня розпочнуться одразу дві виставки. Проект «Вишивка авангарду» поєднає творчість майстрів вишивки із роботами Малевича, Екстер та інших. У той же час у персональній виставці «Край» Олена Придувалова продемонструє гуаші та ляльки-мотанки, в яких осмислить поняття батьківщини.

 


 

«Миколайчук-фест» – арт-фестиваль, що триватиме 14-18 червня у місті Вижниця (Чернівецька область). Проект приурочено до 75-річчя з дня народження режисера та актора Івана Миколайчука. У програмі – кінопокази, майстер-класи, музичні та фольклорні події тощо.

 


 

16 червня о 19:00 у галереї Art14 (м. Київ; вул. Михайлівська, 14) відбудеться відкриття виставки Олександра Шульдиженка та Алли Жмайло. Разом із Музеєм історії Києва галерея хоче пролити світло на творчість недооціненого українського художника, який довгий час жив і працював у Великобританії. Це відбудеться крізь призму робіт Жмайло, яка представить авторську інтерпретацію творів Шульдиженка.

 

 

16 червня о 09:30 у Червоному корпусі Національного університету імені Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60) відбудеться міжнародна конференція «Нова культурна стратегія». Подію приурочено до Тижня сучасного мистецтва Kyiv Art Week.

 

 

Так само 16 червня у рамках Kyiv Art Week у просторі виставки «Малевич +» в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) відбудеться відкриття проекту «Формування Ідентичності». Виставка присвячена сучасним художникам і сучасному мистецтву Грузії.