Культурний маршрут (25-31.01)

Цей тиждень у Культурному маршруті сповнений відкриттями та несподіваними зустрічами. У Києві з’явиться новий арт-майданчик, відбудеться ювілейна виставка Івана Гончара та виступить польський художник, який розповість про перформанс. Одеса потішить виставкою корифеїв неформального українського мистецтва. Суми та Рівне покажуть найкращі відео-роботи регіональних авторів про комунікацію в суспільстві.

 

Ігор Прокоф’єв. «Ялта у снігу» (2015, полотно, акрил, олія). З проект «Зимно»

 

25 січня о 19:00 Культурний фотографічний центр PhotoCult влаштує нову лекцію – «Нонкомформізм та нова хвиля у фотографії та кіно». У ній розкажуть про основні тенденції в світовій фотографії 1960-тих-1980-тих років, а також про тогочасну нову хвилю в кінематографі Франції, Німеччини, США. Деталі та реєстрація - за посиланням.

 

 

 

Із 25 до 27 січня лекторій про візуальне мистецтво «Образ» продовжить польський художник Вальдемар Татарчук. Він розкриє суть мистецтва перформансу в 3-х лекціях і воркшопах. Події відбудуться в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31).

 


 

26-30 січня у дніпропетровській галереї «Артсвіт» (вул. Артема, 4а) демонструватиметься новий проект художниці Kinder Album. У режимі слайд-шоу тут покажуть фото відвідувачів київського PinchukArtCentre, зроблених під час експозиції інтерактивної інсталяції «I AM KINDER ALBUM» у рамках виставки номінантів Премії  PinchukArtCentre-2015.

 

Фото з проекту

 

«Іван Гончар: Творчість» – нова виставка в Музеї Івана Гончара (м. Київ; вул. Лаврська, 19), що відкриється 27 січня о 18:00. На ній покажуть живопис та скульптуру видатного українського митця та засновника першого приватного музею УРСР у власному будинку. Експозиція триватиме до 29 лютого.

 


 

Так само 27 січня о 18:00 в галереї «Триптих Арт» (м. Київ; вул. Десятинна, 13) відбудеться вернісаж виставки «Зимно». До проекту увійшли роботи Ігоря Прокоф’єва, створені протягом минулого року.

 

Ігор Прокоф’єв. «Північне сяйво» (2015, полотно, акрил, олія)

 

Cultprostir Hub – новий культурний майданчик, що відкриється 26 січня на базі Музею історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7). Спільний проект музею, організації «Культурна Асамблея» та інтернет-платформи Cultprostir надасть нові можливості для реалізації культурних, мистецьких і освітніх проектів у столиці України.

 


 

28 січня у кінотеатрах Києва, Харкова, Одеси, Львова, Тернополя, Чернігова, Ужгорода та інших українських міст розпочнеться показ документальної стрічки «Російський дятел». Фільм американського драматурга Чеда Ґрасіа розповість про нову версію вибуху на Чорнобильській АЕС, яку висуває український художник Федір Александрович.

 


 

У п’ятницю, 29 січня, в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (м. Київ; вул. Горького/Антоновича, 180) презентують виставку «Де Не Де». У проекті Микита Кадан, Аліна Якубенко, Стас Волязловський, Жанна Кадирова та інші художники поміркують про процес декомунізації та його наслідки в Україні.

 


 

У цей же день, 29 січня, о 17:00 у галереї NT-Art (м. Одеса; Лідерсовський бульвар, 5/166) відкриється виставка графіки та скульптури творчого угрупування «Мамай». Художників вважають першопрохідцями неформального мистецтва в Україні.

 

Творче об’єднання «Мамай»

 

«Кримські стежки» – проект агенції «АртПоле», який презентують 30 січня о 16:00 у Музеї Івана Гончара (м. Київ; вул. Лаврська, 19). На ньому покажуть оброблені митцями кримськотатарські орнаменти, а також однойменну стрічку французького режисера Вінсента Муна про традиційну музику народів Криму.

 


 

У неділю, 31 січня в Сумах і Рівному відбудеться показ найкращих робіт з конкурсу «Видимість». У ньому регіональні режисери та відео-художники продемонстрували своє бачення комунікації як засобу спілкування в суспільстві.

 

Кадр з відео-роботи Олега Карпєєва «Голос вулиць»


Також радимо завітати на виставку Оксани Цюпи «Моє єврейське щастя» у Калиті Арт Клуб (м. Київ; вул. Богомольця, 6), яку продовжено до кінця тижня. У ній мисткиня демонструє текстильні будуарні ляльки за мотивами твору Шолом Алейхема «Тев’є Молочник».