Культурний маршрут (25.07-31.08)

Останній в цьому сезоні Культурний маршрут покаже кіно про війну, приведе на арт-вікенд в Одесі та долучить до лекторію про відкриття в українському мистецтві. Стежте за оновленнями на сайті.

 

Кадр із фільму Харуна Фарокі. Фото: afisha.ru

 

У PinchukArtCentre стартує кінопрограма «Проти забуття: кіно після війни». 28 липня о 19:00 вона розпочнеться показом фільму Харуна Фарокі «Картини світу та підписи війни», що розповість про зв’язок між Другою світовою війною та фотографією.

 

 

29 липня о 19:00 в арт-центрі Sky Art Foundation (м. Київ; вул. Стрілецька, 7/6) розпочнеться виставка «Синергія». Вона об’єднає 30 творів українського кераміста Юрія Мусатова та графіку Альони Оласюк, яка довгий час прожила в Китаї.

 

 

Так само 29 липня о 17:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперніка, 17) відкриється виставка «Єдність у різноманітті». У ній візьмуть участь 12 художників із польського Ґданська, які презентують авторський живопис, малюнки, скульптуру, графіку та інсталяції.

 

Робота Кшиштофа Польковського з проекту

 

Вже втретє в Одесі відбудеться арт-ярмарка ART WEEKEND за сприяння Музею сучасного мистецтва Одеси та Простору творчих ініціатив «Артерія». 30 липня відвідувачі заходу зможуть придбати предмети інтер’єру та дизайну, скетч-буки, блокноти, арт-марки та ін.

 

 

30 липня Національний музей історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2) проведе екскурсію «Київський Поділ за часів Магдебурзького права: XVII – XVIII ст.». Збір – о 14:00 біля пам’ятника Григорію Сковороді.

 

Пам’ятник Самсону на Контрактовій площі. Фото: kiev24.ua

 

А у серпні в Школі візуальних комунікацій (м. Київ; вул. Артема, 1-5) запустять курс «Візуальна культура в Україні: у пошуках нових досліджень». У ньому можна буде дізнатися про відкриття в українському мистецтві, дизайні, фотографії та нових медіа.

 

 

2 серпня о 18:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) проведе лекцію «Вова зі Львова, або Сором'язлива декомунізація музею Леніна в Києві». У ній мистецтвознавиця Тетяна Філевська розповість про історію київського пам’ятника Леніну, створеного у Львові.

 

 

На наступний день, 3 серпня, о 19:00 у Я Галерея в Києві (вул. Хорива, 49Б) розпочнеться виставка «Георгій Якутович і Карпати». Вона репрезентує гуцульську графіку видатного митця, який працював на фільмом і книгою «Тіні забутих предків».

 

Георгій Якутович. «Чаклунка» (1990, ксилографія)

 

«Небо не спить» – виставка Олександра Антонюка, що розпочнеться 4 серпня о 19:00 в культурній лабораторії EDUCATORIUM (м. Київ; вул. Рейтарська 8Б). Художник представить 20 робіт, у яких індустріальний пезаж розчиняється у «вібруючій матерії» природи.

 

Олександр Антонюк. «Небо» (2016)

 

11 серпня о 19:00 в Я Галерея у Дніпрі (вул. Гусенка, 17) відбудеться нова лекція про архітектуру від Сергія Дербіна. У ній розкажуть про прагматичні модерністські будівлі Річарда Меєра, Тадао Андо, Девіда Чіпперфільда, студії MVRDV, BIG та ін. Також їх порівняють із сучасною архітектурою Дніпра.

 

Rachofsky House, Даллас, США
Архітектор – Річард Меєр, 1996
Фото – Michael Bodycomb

 

12 серпня у арт-просторі «ЦеГлина» (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 2В) стартує однойменний фестиваль сучасної кераміки. На ньому можна буде переглянути роботи Уляни Ярошевич, Олени Бланк, Гії Міміношвілі, Ігора Берези, Неллі Ісупової, Світлани Пасічної, Володимира Хижинського, Юрія Мусатова, Ірини Марко, Олесі Дворак-Галік,  Ганни Друль, Беати Корн, Олександра Мірошніченко, Нати Попової, Івана Фізера, Яніни Міронової та інших майстрів.

 


 

17 серпня о 19:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відкривається виставка української художниці Євгенії Бєлорусець «Перемоги переможених», створена в співавторстві з куратором Тетяною Кочубинського та архітектором Іваном Мельничуком. Вона розповість про працю в умовах військового конфлікту на Донбасі.

 

 

Від 15 до 21 серпня в PinchukArtCentre (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 1/3-2) триватиме програма «Біль пам’яті» з нагоди вшанування жертв Бабиного Яру. У проекті виступлять: українсько-німецька письменниця Катя Петровська, російський журналіст Олексій Кузнєцов, режисер Сергій Буковський, перекладачі Марк Бєлорусець та Петро Рихло, поети Маріанна Кіяновська та Борис Херсонський, культуролог Тарас Возняк, історики Андрій Павлишин, Ігор Щупак та ін. Куратор проекту: журналістка Тетяна Терен. Зареєструватися можна за посиланням.

 

 

«Народження України» – виставка Вікторії Івлєвої, що стратує 18 серпня о 19:00 у фонді ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8). У проекті російська незалежна журналістка і фотограф покаже знімки пологів у містах України, що символізують народження нової національної ідентичності українців.

 

 

18 серпня о 18:30 в арт-просторі Unlimited Art Foundation (м. Київ; провулок Лаврський, 7) стартує виставка «Наші люди», приурочена до 25-річчя незалежності України. У ній візьмуть участь такі художники, як Петро Бевза, Юрій Соломко, Владислав Шерешевський, Анатолій Валієв, Артем Зигура, Зоя Орлова, Юрій Коваль, Ніна Мурашкіна, Сергій Якименко, Анна Валієва, Роман Громов, Олена Домбровська, Тетяна Колесник, Юлія Полякова, Валерій Кописов, Валерія Тарасенко.

 

 

23 серпня у ЄрміловЦентрі (м. Харків; площа Свободи, 4) стартує «Коло спілкування» – арт-резиденція, що інтегрує галицьких художників у харківський мистецький простір. Учасники проекту: Тереза Барабаш (Львів), Михайло Барабаш (Львів), Артем Волокітін (Харків), Валерій Губенін (Львів), Костянтин  Зоркін (Харків), Віталій Кохан (Харків), Тетяна Малиновська (Харків), Роман Мінін (Харків), Оксана Солоп (Харків), Ганна Шумська (Львів), Олексій Яловега (Харків), Джин Хі Парк (Великобританія). Координатори резиденції: Наталія Іванова, Наталія Космолінська. Куратор проекту: Наталія Іванова Менеджери проекту: Анна Кравченко, Анастасія Сумцова.

 


 

Тим часом проект «Арт-середа» від фонду ІЗОЛЯЦІЯ оголосив програму на серпень. Щосереди молоді митці створюють власний арт-простір. Останнього місяця літа в ньому візьмуть участь: 03.08 – фотограф Андрій Ломакін, 10.08 – режисер Ель Парвулеско, 17.08 – скульптор Поліна Вербицька, 31.08 – художник і музикант Євген Якшин.

 


 

Матеріал оновлюватиметься. Далі буде...