Культурний маршрут (27.04-03.05)

Протягом цих семи днів дві київські галереї розпочнуть показ найкращих творів зі своїх колекцій. Відбудуться і помітні кінозаходи: у Києві – показ нових стрічок польського режисера, у Славутичі – фестиваль документалістики та урбаністики. Серед інших цікавинок цього Культурного маршруту – міжнародна конференція про героїв у мистецтві та виставка з нагоди відкриття фотолабораторії фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

 

Тетяна Русецька. «Годувальниця» (2012, полотно, акрил)

 

Цей культурний тиждень розпочнеться по-науковому. 27 та 28 квітня Національний художній музей України та Ґете-Інститут в Україні проведуть Міжнародну конференцію «Герої. Спроба інвентаризації» в рамках однойменної виставки в НХМУ. В проекті візьмуть участь експерти, художники, куратори з Азербайджану, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Грузії, Вірменії, Казахстану, Німеччини, Росії та України. 27 квітня о 14:00 в Ґете-Інституті (м. Київ; вул. Волоська, 12/4) розпочнуться доповіді та відрита дискусія учасників конференції. Їхня закрита робота триватиме 28 квітня в приміщенні Національного художнього музею (вул. Грушевського, 6).

 


 

28 квітня о 19:00 в Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) відбудеться показ нових фільмів Артура Жмієвського. Нову серію фільмів Артура Жмієвського було створено протягом 2013-2014 років. У своїх стрічках Жмієвський продовжує досліджувати взаємозв’язки між владою, мистецтвом та суспільством. Після кіноперегляду відбудеться обговорення побаченого із автором.

 

 

А у Славутичі 28 квітня розпочнеться Другий фестиваль кіно та урбаністики «86». На ньому вперше в Україні покажуть 10 докумантальних стрічок з Чехії, Франції, Щвеції, США, Великобританії, України, Німеччини, Мексики, Італії, Швейцарії, Канади та Китаю, а також 19 коротких метрів. Фестиваль «86» триватиме у Славутичі до 3 травня.

 

 

28 квітня о 18:00 в новому приміщенні галереї  «АВС-Арт» (м. Київ; Андріївський узвіз, 2-Б) відкривається виставка «На Яринних теренах». Вона репрезентує нову тематичну добірку живопису та графіки арт-простору і триватиме до 23 травня.

 

Марія Примаченко. «Левик малчик що попав на лужок» (1985, папір, гуаш)

 

У середу, 29 квітня, о 19:00 в арт-центрі Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) відбудеться відкриття нової виставки львівського художника Володимира Костирка – «Art... & Of». Сюжетами його нових робіт стали переважно біблійні історії, які показують жіночу силу та слабкість. Виставка «Art... & Of. Володимир Костирко» триватиме до 1 червня.

 

 

«Час подорожей» – проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ, який приурочено до відкриття фотолабораторії ручного чорно-білого друку на території IZONE. Він складається з двох виставок: «Україна, Куба, Арал» Валерія Мілосердова та «Сентиментальна подорож» Дмитра Сергєєва. Відкриття експозицій відбудеться 29 квітня о 19:00 за адресою: м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8; 4-й поверх.

 

IZONE / Photolab

 

29 квітня о 18:00 Галерея «Триптих Арт» (м. Київ; вул. Десятинна, 13) запрошує на вернісаж весняного дивертисменту робіт художників, із якими вона співпрацює. Таким чином арт-простір підтримує традицію, розпочату з моменту його відкриття у 1989 році. Весняний дивертисмент у «Триптих Арт» закінчується 12 травня.

 

Олексій Апполонов. «Повінь» (2010, полотно, масло)

 

29 квітня о 16:00 Музей сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5) запрошує на відкриття проекту «Гавдзінський, Литвиненко, Малишев». До неї увійшли твори класиків одеського живопису – Альбіна Гавдзінського, Володимира Литвиненка та Геннадія Малишева. Експозиція триватиме до 10 червня.

 

Робота Альбіна Гавдзінського

 

30 квітня о 19:00 відбудеться черговий показ від Кіноклубу «Врятуй Жовтень». Цього разу на суд глядачів буде представлено документальну стрічку «Діор і Я» французького режисера Фрідеріка Ченга. Фільм розповідає про «кухню» модного будинку Dior після скандального звільнення Джона Гальяно з посади його голови. Переглянути «Діор і Я» можна за адресою: м. Київ; вул. Горького, 176; 3-й поверх. Кошти з продажу квитків на сеанс підуть на реконструкцію столичного кінотеатру «Жовтень».

 

Кадр з фільму «Діор і Я»

 

«Вихід із чорного» – нова виставка художниці Тетяни Русецької. Вона розпочнеться 30 квітня о 19:00 в Музеї «Духовні скарби України» (м. Київ; вул. Десятинна, 12) і триватиме до 14 травня.

 

Тетяна Русецька. «Українська Мадонна» (2013, полотно, акрил, тканина)