Тичина, «Хайтарма», speed dating: куди піти у День та Ніч Музеїв

18 травня у світі відзначається Міжнародний день музеїв. Українські музейники не стоять осторонь свята і готують для відвідувачів насичені інтелектуально-розважальні програми на ці вихідні. ART UKRAINE зробив дайджест найцікавіших вітчизняних заходів до Дня і Ночі Музеїв. Не проспіть!

 

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

 

16 травня з 17:00  до 00:00 у Мистецькому Арсеналі у межах фестивалю традиційних культур «ЕтноСвіт» відбудеться ТРАВНЕВА НІЧ – ніч етнічної музики й танцю просто неба. Яскрава концертна програма від українських, білоруських та грузинських фольклорних колективів; національна українська, в’єтнамська, мексиканська, турецька кухня; лекції та майстер-класи, гарний настрій та приємне спілкування чекатимуть гостей у Мистецькому Арсеналі.

 

 

 

Учасники Травневої ночі у Мистецькому Арсеналі:

Гурти «Божичі», «Буття», «Горинь», «Надобридень», «Занедбанці», «Роксоланія» (Україна), Школа традиційного українського танцю (Україна), Клуб традиційного танцю «Сіта» (Білорусь), Академія танцю «Калхіда» (Грузія), Ярослав Джусь та гурт «Шпилясті кобзарі» (Україна).

 
Окрім цього, 16 травня серед подій освітнього циклу:
- Лекції про особливості культур та побуту різних етнічних груп у Криму;
- Виступи і воркшопи з техніки української вишивки; 
- Презентація дослідження про весільний текстиль на ґрунті книги «Запрошення на весілля» (Родовід, 2012);
- «Вторинне фольклорне виконавство» - лекція і практичні заняття від фольклориста і музиканта Іллі Фетисова.

 

Я ГАЛЕРЕЯ (ДНІПРОПЕТРОВСЬК)

 

16 травня до всесвітньої акції долучиться арт-простір Я Галерея у Дніпропетровську. О 21:00 відбудеться прем'єрний показ відео до проекту Андрія Сагайдаковського «Пейзажі», що нині експонується в галереї. Також протягом вечора буде можливість переглянути документальні роботи режисера Олексія Тараненко, створені про попередні проекти арт-центру Я Галерея у Дніпропетровську. Паралельно працівники галереї запрошують стати першими відвідувачами літньої експозиції «Шлях» на терасі арт-центру, автором якої є дніпропетровський художник Олександр Король. Програма Ночі в музеї в дніпропетровській Я Галерея триватиме до 00:00 за адресою: вул. Гусенка, 17.

 

 

Фрагмент експозиції «Шлях», 2015, арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську

 

МУЗЕЙ ПАВЛА ТИЧИНИ

 

У ніч із 16 на 17 травня відвідувачі Музею Павла Тичини перенесуться із сучасності у ХІХ століття та на початок ХХ-го. Організатори проекту «Рентген доби» обіцяють поетичний салон, живу музику та зустріч світанку на даху будівлі на Терещенківській, 5.

 


 

Повна програма Ночі в музеї Павла Тичини:

 

21:00 – презентація нової книги Zaza Paualishvili «Регіна Ольсен».

22:00 – година музики: Христина Халімоновa.

23:00 – 01:00 – Проект «Павло Тичина. Рентген доби.» Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Павло Коробук, Анна Малігон, Мирослав Лаюк, Вано Крюґер, Таня-Марія Литвинюк, Оксана Гаджій, Любов Якимчук, Оксана Боровець

01:00 – 02:00 – Ірена Карпа.

Закриття поетичного майданчика.

02:00 – 03:00 – гурт «Теорія простору» з презентацією нової пісні на слова П. Тичини

03:00 – 05:00 — Ді-джеї, імпровізації, розмови…


Програма кіномайданчика: ретроспектива документальних та маловідомих фільмів О. Довженко: епоха революцій, епоха диктаторів, епоха війн та соціальних зрушень.


Вартість участі у заходах – 100 грн.


НАЦІОНАЛЬНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ УКРАЇНИ


На День Музеїв запрошує Національний художній музей України. Програма заходів НХМУ складається з трьох елементів: неквапливого споглядання творів мистецтва у стилі slow art, музейних побачень у форматі speed dating та заповнення мистецької мапи від Алевтини Кахідзе. Працівники музею чекають на вас 17 травня з 12:00 до 20:00 на Грушевського, 6.

 

День Музеїв в НХМУ


НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


До Міжнародного дня музеїв Національний музей історії України готує спеціальну 36-годинну програму. Протягом вихідних на Володимирській, 2 відбудуться: вечірні театралізовані екскурсії, нічні екскурсії зі свічками, «кримсько-татарська ніч» із переглядом фільму «Хайтарма», монтування виставки з польськими музейниками у спецпроекті «Нічне життя музею», пошук скарбу, жива музика та багато іншого. Заходи триватимуть з 21:00 16 травня до 05:00 17 травня.

 МУЗЕЙ ХАНЕНКІВ


17 травня День Музеїв у Музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17) пройде під гаслом зустрічей. З 10:30 на відвідувачів чекатимуть виставки, майстер-класи, кінопокази, карнавал-презентація та квести.

 Зустрічі впродовж дня (10:30 – 17:00)


Інтелектуальний квест «Шукачі в музеї». Присвячено найрозмаїтішим зустрічам в історії людства, відображеним у творах найціннішої в Україні колекції світового мистецтва.

Карнавал-презентація Музею Ханенків. Науковці музею, куратори колекцій та освітніх програм у історичних та театральних костюмах презентуватимуть публіці нові проекти та програми музею (екскурсії, лекції, концерти, творчі заняття для дітей та дорослих).


Інші заходи Дня Музеїв у Музеї Ханенків


11:00-12:20 – Майстерня з розробки ескіза родинного герба з істориком-геральдистом Павлом Савчуком

13:00-13:45, 16:00-16:45 – Вистава французького ілюзіоніста Самюеля Жіананжелі

15:00-15:45 – Майстер-клас історичного танцю від учасниці Студії Al'entrada Historical Dance Theater та провідної наукової співробітниці Музею Ханенків Олександри Ісайкової

 

18:00 – Кіномузей. Перегляд фільму "Музейні години" (режисер Джем Коен, Австрія та США, 2012) та лекція від кінознавця Лук'яна Галкіна

 

ART UKRAINE дякує музеями за надану інформацію

 

Фото на головній сторінціkiev.mesto.ua