Будівлю Пархомівського музею повернуто громаді

Урочиста передача приміщення Пархомівського історико-художнього музею громаді відбулася 30 вересня в Пархомівці за участю глави ХОДА Юлії Світличної та керівництва Першого українського міжнародного банку.


Саме завдяки зусиллям керівництва Харківської ОДА і ПУМБ будівлю, яку було передано в заставу в 2011 році, вдалося повернути.

 

Пархомівський історико-художній музей


«Сьогодні без перебільшення — історична подія, — підкреслила Юлія Світлична. — Кілька років тому ми боялися, що цю будівлю буде комусь продано, що наш музей потрібно буде рятувати. І весь Краснокутський район, вся Харківщина — всі ми об'єдналися заради порятунку Пархомівського художнього музею. І мені сьогодні приємно сказати, що ми перемогли. Сьогодні будівля Пархомівського художнього музею, нарешті, передана громаді. І це загальний результат роботи влади, суспільства і соціально відповідального бізнесу».

 

Кандинський В.В. Спокій. 1931. Із колекції Пархомівського музею

Джерело: Пархомівський історико-художній музей


Глава ХОДА подякувала керівництву ПУМБ за меценатську діяльність. Перший український міжнародний банк (ПУМБ) викупив будівлю Пархомовського історико-художнього музею ім. А. Ф. Луньова з торгів під час ліквідації в процедурі банкрутства одного зі своїх боржників. Після чого передав будівлю, як благодійний внесок, на баланс Обласного комунального закладу «Харківський художній музей».


«Тепер жителі Харківської області і всієї України можуть насолоджуватися світовими шедеврами в стінах цього унікального музею, — зазначила Юлія Світлична. — Ми продовжимо розвивати Краснокутський район. В цьому році ми провели фестиваль «Перлини Слобожанщини», який відвідали майже 7000 туристів. Я впевнена, що такий гарний край має побачити якомога більше людей».

 

Пабло Пікассо. Голуб з гілкою маслини. 1961. Із колекції Пархомівського музею

Джерело: Пархомівський історико-художній музей

 
Голова правління ПУМБ Сергій Черненко зазначив, що повернення музею громаді — це акція, яка відображає цінності установи.

«Те, що відбувається, це вперше в Україні», — зазначила директорка Харківського художнього музею Валентина Мизгіна.


Вона подякувала Юлії Світличну і Сергія Черненко за можливість здійснити давню мрію всіх працівників музею і всіх краснокутчан.


* * *
Художній музей у Пархомівці заснував учитель історії сільської школи Афанасій Луньов. Разом з учнями він створив історико-краєзнавчий музей, який розміщувався тільки в одному класі школи. Пізніше вони заснували гурток «Юний історик» і загорілися ідеєю створення художнього музею. З проханням допомогти відкрити такий заклад зверталися до багатьох художників. Першими відгукнулися майстри з Харкова. У 1955 році вони подарували музею 50 своїх робіт, і саме цей рік прийнято вважати датою створення музею. Зараз колекція музею налічує понад 7000 експонатів. Серед них — роботи видатних художників: Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Миколи Реріха, Аполлінарія Васнєцова, Івана Шишкіна, Джованні Піранезі, Фердинанда Бола, Тараса Шевченка, Івана Їжакевича, Михайла Дерегуса, Абрама Архипова. З 1987 року установа в Пархомівці є автономним відділом Харківського художнього музею.

 

Джерело