Проект THE SHOW WITHIN THE SHOW у Мистецькому Арсеналі

29 квітня о 18:00 у Мистецькому Арсеналі відкриється проект сучасного мистецтва THE SHOW WITHIN THE SHOW, кураторами котрого є Олександр Соловйов та Соломія Савчук.

 

Драматичність всесвіту Вільяма Шекспіра по-особливому резонує із нашим сьогоднішнім буттям, коли загострюється амбівалентність нашого світовідчуття у болісному процесі новітнього самоосмислення. Шекспірівський хаос і порядок, любов і ненависть, дружба і зрада, влада і підкореність, щирість і улесливість, напруга їх співвідношення та протистояння вийшли за межі театральної сцени Globe та пронизали літературу й мистецтво наступних століть. Твори Вільяма Шекспіра залишаються актуальними повсякчас, адже зачіпають одвічні питання, відповіді на котрі людство шукає ще з античності. Довкола них розгортається задум проекту  THE SHOW WITHIN THE SHOW, реалізований в рамках Міжнародного року Вільяма Шекспіра.

 

Експозиція проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW складається з двох частин: «Перевтілення» та «Театр історій». Знаменита шекспірівська теза, що життя це театр, а люди в ньому актори, криє у собі трагічну констатацію того, що всі ми від народження змушені грати ролі. Не дивно, що знаходяться люди, які пручаються цьому Вселенському Шоу, намагаючись протиставити йому власні постановки.  У цьому контексті театр, декорації і актори набувають зовсім іншого значення, стаючи проявом свободи творчості, намаганням вийти за рамки божественної напередзаданості. Бунт проти цього стає вираженням чистого бажання свободи, прагненням обрати собі життя і прожити його сповна бодай на короткий час. Відтак театральне шоу стає способом втечі від Вселенського Шоу, своєрідним викликом реальності, що не воліє руйнувати наявне, але протиставляє йому своє. У даному контексті шоу може на деякий час стати для людини більш реальним ніж реальність.

 

«Перевтілення» презентує твори художників, які з певних причин не декларують своє справжнє ім’я. За масками творів приховуються реальні обличчя митців, а куратори вводять їх у нову контекстну гру примарності уявлення про те, що є реальним, перевтілення, викриттів, іносказань, віртуозно  віддзеркалюючи соціальні трансформації, маніпуляції чи мімікрію.

 

«Театральні актори по-справжньому розкриваються, лише коли одягають чужу личину… Ми часто вдаємо когось іншого, щоб залишитися собою», - писав Марк Райланс, актор, режисер театру «SHAKESPEARE’S GLOBE»  у 1996 -2005 роках.

 

Художники: Apl315, Psyfox, Йод група, Владислав Мамишев-Монро, Міхалич, Франсуаза Оз, Гамлет.

 

Друга частина експозиції «Театр історій» співзвучна з шекспірівськими історичними хроніками. Драматургія зрілого Відродження зазнала впливу середньовічних містерій та зберегла багато відповідних рис. Останнім часом ця естетика реактуалізується у сучасному світі і Україні зокрема. Політична драма, що розгортається на наших очах, резонує з легендарними історичними трагедіями Шекспіра і змушує нас задаватися все тими ж одвічними питаннями.

 

Художники: Олександр Бабак, Мирослав Вайда, Станіслав Волязловський, Олександр Гнилицький, Ігор Гусєв, Ілля Ісупов, Володимир Кожухар, Володимир Костирко, Микита Кравцов, Даша Кузьмич, Вікторія Миронюк, Олександр Некрашевич, Ірина Озарінська, Зоя Орлова, Богдан Перевертун, Сергій Попов, Євген Равський, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Володимир Сай, Олексій Сай, Тіберій Сільваші, Віктор Сидоренко, Юрій Соломко, Ілля Чічкан, Семен Храмцов.

 

В експозиції працюватиме кінозала з тематичним контентом, а також спеціальна освітня програма.


Також у рамках цього проекту з 17 на 18 травня в Арсеналі відбудеться Ніч містерій, а 24 травня — прем’єра «Гамлета» у постановці «SHAKESPEARE’S GLOBE» (Лондон, Великобританія).

 

 


Традиційно юних відвідувачів Мистецького Арсеналу чекатиме Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ, який запропонує оновлену насичену програму майстер-класів на теми театру, книги, сучасного мистецтва. У новому просторі Art&Book (Мистецтво і Книга) діти власноруч ілюструватимуть обкладинки, літери, робитимуть листівки та закладки для книжок, презентуватимуть свої твори, читатимуть вірші та прозу на невеличкій імпровізованій сцені. В Мистецькій Лабораторії проекту діти спільно з художниками створюватимуть театральні маски, костюми, власні роботи. Також для дітей працюватиме невеличкий дитячий театр, де кожен зможе стати актором. Керівник: Ольга Вієру.

 

Довідкова інформація:

 

ПРОЕКТ THE SHOW WITHIN THE SHOW

з 29 квітня до 01 червня  

 

29 квітня  

Офіційне відкриття проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW з 18:30 до 21:00.

Вхід за запрошеннями або спеціальними квитками вартістю 50 грн.

Каса Мистецького Арсеналу працюватиме з 17:30

 

ГОДИНИ РОБОТИ

11:00 – 20:00 

Вихідний день – понеділок

 

Вартість вхідного квитка – 40 грн., пільгового квитка – 20 грн.