10 найзвабливіших творів мистецтва

Блогер The Guardian Джонатан Джонс склав список найспокусливіших, на його погляд, творів світового мистецтва.


Егон Шиле, «Жінка в чорних панчохах», 1913

 Не існує більш сексуального художника, ніж Егон Шиле. Шиле зображує жінок не тільки з жадобою та обожнюванням, але й з такою відвертістю, що перетворює його мистецтво з красивого на шалено еротичне.

 

 

Пабло Пікассо, «Насолода», 1902-1903

 Пікассо був схиблений на жінках. І цю пристрасть художника передає його шедевр модернізму, в який вкладено як любов, так і ненависть. З юності та до похилого віку Пабло Пікассо перетворював еротику на публічне мистецтво. Ця рання робота майстра відображає повсякденне життя молодого художника.

 

 

Кацусіка Хокусай, «Сон дружини рибалки», 1814

 


 

Шедевр Сюнга (японського еротичного жанру мистецтва) зображує жінку, що збирала перлини та була впіймана двома восьминогами. Більший з них обхопив її бліде, оголене тіло своїми щупальцями, тим самим приносячи насолоду.

 

 

Мерет Оппенгейм, «Об’єкт», 1936

 


 

Пухнаста чашка - найвідоміший об’єкт еротичного мистецтва 20-го століття. У той час як колеги-чоловіки художниці із течії сюрреалізму досліджували неврози та параної, Оппенгейм влучила прямо в ціль, надавши матеріальної форми сексу.

 

 

Антоніо да Корреджо, «Юпітер та Іо», 1531

 Оголена жінка знаходиться в обіймах синього туману у фантастичній візуалізації грецького міфу, створеній Корреджо. Мабуть, бог Юпітер був тим самим Оксамитовим Туманом. У міфології він приймає такий вигляд, щоб уникнути підозр дружини. Корреджо, однак, перетворює цю історію на еротичну фантазію.

 

Роберт Мепплторп, «Джим, Саусаліто», 1977


Що відрізняє велике еротичне мистецтво від звичайного порно? На фотографії, що зображає гомосексуальну садо-мазо сцену, Мепплторп фактично створив портрет фантазійного світу. Художник показує глядачеві те, що, на його погляд, є прекрасним.

 

 

Хельмут Ньютон, «Офісне кохання», 1977

 Мистецтво Хельмута Ньютона водночас і театральне, і складне, і дотепне.  Та все ж, за своєю суттю, - глибоко серйозне. Ньютон не жартує про секс. Він хоче, аби його фотографії збуджували, і вони роблять це. Таким звабливим мистецтво Ньютона робить переконання художника у тому, що секс - це надзвичайно важливо.

 

 

Антоніо Канова, «Амур та Психея», 1787-1793

 Ця скульптура - гімн коханню, яке має сили пробуджувати мертвих. Канова, мабуть, єдиний художник, який вдихнув секс у мармур. Є в його скульптурі щось надзвичайно еротичне, особливо в тому, як він вирізав із холодного каменю ніжний образ неозброєної плоті. Амур та Психея є доказом того, що кохання перемагає все.

 

 

Трейсі Емін, «Ті, що страждають коханням», 2009

 Робота Емін - це данина Егону Шиле, витвір мистецтва, якому вдається бути водночас поетичним (образ самотності) та захоплюючим (образ задоволення).

 

 

Тиціан, «Даная», 1544

 На цьому полотні зображено Данаю, яка готується до зустрічі з Юпітером. Міфологічний бог приходить до жінки у вигляді золотого дощу. Моделлю, що позувала для цієї картини, могла бути куртизанка та коханка кардинала, який замовив це полотно. Проте, ми бачимо дійсно духовну сцену. Тиціан підносить секс до релігії.

 

 


За матеріалами: theguardian.com