11 невідомих фотографій Діани Арбус вперше покажуть у Нью-Йорку

Галерея Френкеля у Сан-Франциско, яка має довгу історію співпраці зі знаковою фотографкою Діаною Арбус, разом з відомим галеристом Девідом Цвірнером, презентують масштабну виставку, що представить творчий спадок Арбус.

 

Діана Арбус під час заняття в Школі дизайну штату Род-Айленд, 1970

Photo © Stephen A. Frank

 

У рамках проекту Галерея Френкеля та Галерея Цвірнера обіцяють вперше в історії показати повну знамениту серію Untitled (Без назви) у галереї Zwirner на 20-й вулиці в Челсі у листопаді цього року. Майбутній показ серії, знятої в резиденції для людей з особливостями розвитку з 1969 по 1971 рік, включатиме 11 невідомих публіці робіт фотографки.


«Хоча кар'єра Арбус як серйозної художниці охоплювала всього п'ятнадцять років — з 1956 по 1971 рік — ми все ще намагаємося осягнути її досягнення, істотні аспекти яких залишаються відносно маловідомими», — сказав засновник галереї Джеффрі Френкель у своїй заяві. Назвавши команду Галереї Цвірнера «винятковою», Френкель додав, що співпраця допоможе показати проект у більшій кількості місць та сприятиме кращому розумінню серії, особливо в Європі і Азії, де виставок було мало або ж не було взагалі.

 

Діана Арбус, Без назви (49), 1970-71 © The Estate of Diane Arbus

Галерея Fraenkel і галерея Zwirner планують спільно представити виставку «Diane Arbus / Alice Neel» на черговій щорічній виставці Асоціації арт-дилерів Америки (Art Dealers Association of America; ADAA) в Park Avenue Armory у березні 2019 року. Галерея Френкеля, яка відзначатиме своє 40-річчя цього ж року, почала працювати з Арбус у 1979 році, тодго ж року, коли відкрилася галерея.


За даними Artnet, рекордна ціна ($ 792 500) на роботу Арбус була досягнута у квітні цього року на Christie's New York за коробку з десяти фотографій 1970 року. Інша робота, "Хлопчик з іграшковою гранатою в Центральному парку" (1962), вартістю $ 785 000 була придбана у травні 2015 року, також на Christie's New York.

 

Джерело: artnet.com