У Дніпрі поговорять про Марину Абрамович

Після літньої перерви арт-центр Я Галерея у Дніпрі разом з мистецтвознавцем Оленою Годенко-Наконечною продовжують лекторій «Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму». 21 вересня відбудеться лекція про творчість культової художниці сучасності Марини Абрамович, без якої неможливо уявити розвиток світового мистецтва перформансу.

 

Марина Абрамович та Улай, 2010. У рамках виставки The Artist is Present, MoMA, Нью-Йорк. Джерело – Scott Rudd Photography

 

На вас чекає розмова про специфіку перформансу, який міцно увійшов у сучасні художні практики, та про сутність творчості цієї унікальної художниці, непересічної особистості, яка своїми акціями відповідає не лише на питання, яким має бути сучасне мистецтво, але й досліджує межі людських можливостей, зокрема можливостей тіла та психіки. Поговоримо також і про деталі біографії Марини Абрамович, особливості її художніх акцій, про те, як вона використовує оголене тіло та чому деякі перформанси ставили художницю на межу смерті.

 

Marina Abramović, Portrait With Scorpion (Open Eyes). 2005


Лекція відбудеться в середу, 21 вересня, о 19.00 в арт-центрі Я Галерея на Гусенка, 17. Обов'язковий попередній запис за посиланням.

 

Вхід безкоштовний.