Акція Андрія Сігунцова та Євгена Довлатова на підтримку українських солдатів

19 липня о 18 годині біля Одеського театру Музкомедії під час церемонії закриття Одеського кінофестивалю відбулася акція на підтримку українських солдатів, які перебувають в зоні АТО, а також постраждалих під час її проведення. Акція Андрія Сігунцова та Євгена Довлатова проведена з метою привернення уваги громадськості до питання про фінансування постраждалих солдатів. 

 

 

Попри те що акція була санкціонованою, організаторів забрали у відділок міліції.

У себе на Фейсбуці Андрій Сігунцов написав: «Це мерзенне лицемірство організаторів присвятити майже всю програму кінофестивалю фільмам про протестний рух та активістів, і водночас перешкоджати проведенню антивоєнної акції. Отже, подивитися фільм про майдан і випити коктейль можна, а відчути запах гнилого м'яса і побачити смерть, яка ходить зовсім близько, — ні.»

 

 

Водночас відомий український художник Олександр Ройтбурд засудив цю акцію: «Цьогорічний кінофестиваль був скромним і патріотичним. [...] Не фестиваль ображає пам'ять загиблих, а гламурний піар на їх крові», — вважає художник.

 

 

Акція мала вигляд похоронної церемонії загиблого українського солдата. Війна це, насамперед, робота з тілом. Сторона А щосили прагне знищити або скалічити тіла сторони Б. Військовий успіх описується передусім кількістю убитих або знешкоджених тіл противника. Смерть в умовах війни стає значно ближчою до всіх, тож цінність всього пов'язаного з тілом підвищується. Мистецтво минулих століть довго зображувало тіло, але нічого не зображувало на тілі і нічого з ним не робило. Під час різких змін, мистецтво радикалізується і художник починає працювати з найціннішим що у нього є в цих умовах— своїм тілом. — коментує один з організаторів акції Андрій Сігунцов.

 

Фотоматеріали надані організаторами акції.