Алессандро Мендіні отримав Європейську премію з архітектури

Алессандро Мендіні в Мілані був удостоєний Європейської премії–2014 в області архітектури за креативне переосмислення і зміну сучасного архітектурного напрямку, яка репрезентує інтелектуальний підхід до знань і досягнень в Європі та за її межами.

 

 

Європейською премією нагороджуються ті, хто продемонстрував найвищий рівень суспільного проектування та зробив значний вклад для людства і антропогенного середовища за допомогою архітектури. У цьогорічному нагородженні Мендіні немає нічого дивного – його кар’єра триває більш ніж півстоліття, і за цей час він досягнув значних успіхів у теорії архітектури та дизайну. Діапазон його робіт охоплює меблі, інтер’єри, картини, інсталяції, власне архітектуру та міське планування. Мендіні також відомий як теоретик легендарної студії Алхімії, яка науково іронізувала над обґрунтуванням модернізму.

 

 

Це п’яте нагородження Європейської премії в області архітектури. В попередні роки лауреатами були: данський архітектор Бьярке Інгельс (2010), німецьке угрупування Graft Architekten (2011), норвезька фірма Tyin Tegnestue Architects (2012) та фінський архітектор Марко Касагранде (2013).

 

 

 

Алессандро Мендіні відіграв ключову роль у розвитку італійського дизайну. Разом з італійськими дизайнерами Франко Раггі і Даніелою Пуппа він розробив так званий «банальний дизайн», який перетворює звичні предмети побуту за допомогою новаторських кольорів і форм на іронічні об’єкти.

 

 

«Я перебуваю у пошуках і працюю для того, щоб сказати щось, що спонукатиме людей до поглиблення духовності та медитації», – зазначив Алессандро Мендіні.

 

Джерело: www.designboom.com