Американський фотограф представив проект про військових в ІЗОЛЯЦІЇ

З нагоди візиту до України ветерана Армії США Шайло Гарріса фонд IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. в партнерстві з Американським домом представляють проект "На службі: США, 2010 – Україна, 2017" американського фотографа Пола Солберґа. Кураторка: Катерина Філюк.

 

Пол Солберґ. Проект "На службі: США, 2010 – Україна, 2017"

Виставка складається з портретів американських та українських військових, знятих у 2010 та 2017 роках. Серія почалася із захоплення Солберґа старими плівками Polaroid, на яких зображення швидко стирається, та його зустрічей з ветеранами Армії США на вулицях Нью-Йорка у День ветерана 11 листопада 2010. Для фотографа вицвітаючі полароїдні фото – це нагадування про те, що суспільство часто ігнорує своїх військових. Далеко не всі цивільні розуміють важливість роботи солдатів, які щодня ризикують власним життям. Окрім того, багато ветеранів стикаються після демобілізації з соціальною ізоляцією, їм важко повернутися до нормального життя. Подібно до полароїдних портретів, що розчиняються й зникають, солдати стають на батьківщині невидимими, наче привиди. 

 

Пол Солберґ. Проект "На службі: США, 2010 – Україна, 2017"

Сім років після Нью-Йорка Пол Солберґ стикнувся з тими самими больовими точками в Україні, де досі точиться збройний конфлікт. Фотограф вирішив запросити українських військових на фотозйомку та послухати їхні історії. Таким чином Солберґ знову надав військовим можливість розкритися перед камерою та бути почутими. 

На виставці фотографії супроводжують короткі інтерв’ю українських військових, які взяли участь у зйомках.

Фотозйомку в Києві організовано у співпраці з Благодійним фондом Сфера Добра.

 

Пол Солберґ. Проект "На службі: США, 2010 – Україна, 2017"

З відкриття виставки почався тиждень візиту до України ветерана Армії США Шайло Гарріса, організованого Американським домом. В 2007, під час служби в армії США, броньований автомобіль Шайло був підірваний вибуховим пристроєм. Шайло переніс більше 75 операцій і впродовж 3 років проходив відновлення. Зараз він допомагає ветеранам і потерпілим ПТСР розповідаючи свою життєвою історію та підвищуючи обізнаність про фізичні, психічні та емоційні шрами, які залишає війна.

 

Побачити виставку "На службі: США, 2010 – Україна, 2017" можна буде 3‒28 жовтня 2017 року.

 

* * *
Роботи Пола Солберґа (н. 1969, Міннесота, США) публікувалися у Wall Street Journal International, CNN Travel, Interview Magazine, Conde Nast Traveler та New York Daily News. Відомий насамперед своїми фотонатюрмортами, Солберґ проявляє подібну чуттєвість у своїх портретах людей, фотографуючи легендарного сучасного митця Ай Вейвея та ветеранів у серії "Військові" (2010), що потрапила до колекцій на кшталт Elton John Photography Collection. Роботи Солберґа виставлялися у музеях і галереях по всьому світу, серед яких La Casa Encendida (Мадрид), Subte (Монтевідео), Galerie Catherine Houard (Париж), Galerie Sho Contemporary Art (Токіо), Galerie Hiltawsky (Берлін), Christopher Henry Gallery (Нью-Йорк), Karl Hutter Fine Art (Лос-Анджелес) та Casa de Costa (Нью-Йорк).