Американський художник Мел Чін показав затоплений Нью-Йорк

Концептуальний американський художник Мел Чін за допомогою доповненої реальності показав, як буде виглядати Нью-Йорк до 2100 року. За його версією, рівень води підніметься і місто буде затоплене, повідомляє Earther. На Таймс-Сквер у Нью-Йорку відбулося відкриття масштабної рухомої скульптури Мела Чіна "Wake" ("Пробудження") і його інсталяції "Unmoored" ("Без керма та вітрил") — розробленої у співпраці із компанією "Microsoft". 

 

Фото: artdaily.com

 

Скульптури експонуватимуться до 5 вересня на перетині 46 і 47 Вулиць у рамках проекту митця "All Over the Place" ("Повсюдно"). Відвідувачі можуть подивитися на шістдесятиметрову інсталяцію "Wake", яка зображає кораблетрощу 19 століття, що образно перетинається із залишками скелету морського савця, а також долучитися до світу похмурого майбутнього, у якому людство програло битву з природою, через роботу "Unmoored", використовуючи гарнітуру "Microsoft HoloLens" , або свої смартфони. 


За допомогою інсталяцій, показаних на Таймс-Сквер, Чін апелює до людської взаємодії з природою. Художник створює віртуальний "шлюз" до альтернативного майбутнього і грає із уявленнями глядачів про місце людини у ситуації швидкої трансформації клімату на Землі.

Мел Чін зауважує: "Я бачу Таймс-Сквер, як, імовірно, бачить її більшість американців; вона є вічним годинником, громадським серцем Нью-Йорка. Розміщення роботи на Таймс-Сквер обумовлене її здатністю залучати творчу уяву глядачів — такого ефекту не можна досягти у будь-якому з музеїв чи у будь-якій з галерей, які я коли-небудь бачив". 

 

Джерело: artdaily.com

 

Переклала Ольга Ярмак