Американський митець підготується до Нового року спогадами про Майдан

Українсько-американський художник Вальдемарт Клюзко презентує виставку «Новий рік». Завдяки ній митець допоможе підготуватися до прийдешнього року, згадуючи про події в нашій країні за останній час.

 

 

«Новий Рік» складатиметься із двох частин: «Білої» та «Темної». Перша частина виставки уособлюватиме собою позитив, передусім – позитив Майдану. Це звичні атрибути новорічних свят, які нестимуть у собі додаткову символіку, як от цукерки «Донбас – солодке», «Куранти», коктейлі Молотова, створена своїми руками Майданівська ялинка, порожній постамент пам’ятника Леніну зі справжніми радянськими іграшками, фарбований у жовто-блакитні кольори паркан. У темній залі будуть експоновані великі об’єкти, – лайт-бокси та спеціально підсвічені інсталяції, – знаки того, через що пройшла наша країна і співвітчизники за останні два роки.

 

Вальдемарт Клюзко – про проект:

 

«Тільки разом ми є силою і тільки разом ми можемо змінювати світ навколо.

 

Новий рік, підготовка до свята – це привід згадати все, підбити підсумки, зробити висновки, загадати бажання під новорічні куранти і вірити, що все добре і світле здійсниться. Новий рік – нові бажання, мрії і нові надії.

 

Чи можемо ми сподіватися на щось нове, якщо закриватимемо очі на те, що відбувається прямо зараз тут з нами, на сході й півдні нашої країни. Чи можемо ми собі й надалі дозволяти пам’ятати про минуле вибірково? Адже майбутнє неможливе без минулого і сьогодення.  Хіба можна звикнути до трагедій і втрат, хіба можна про це забути і вдавати, що всього цього немає, не було, жити звичайним життям? Якщо ми не звертаємо на це увагу, то це не значить, що цього просто немає.

 

Ми не змінилися і не забули. Ми – ті самі, хто палив шини, хто протидіяв, стояв під кулями і будував барикади. Ми ті, хто, розмовляючи різними мовами, сповідуючи різні релігії, вважають себе українцями і прагнуть процвітання свої Батьківщини.

 

Поки ми пам’ятаємо – ми сильні. Поки ми пам’ятаємо, ми маємо право ставити запитання і шукати відповіді.

 

Ця виставка – заклик до всіх відвідувачів звернутися до себе, до своєї пам’яті. Ми ж лишень нагадуємо про те, що нас об’єднувало раніше – найпростіші речі, які дозволяли нам відчути єдність. І в новорічну ніч, щоб ми всі повірили в нашу спільну мрію, і обов’язково загадали бажання.

 

Ми сильні, коли ми разом. Ми маємо про це пам’ятати. І саме ми будемо творити свою країну такою, якою ми її бачимо у своїх мріях».

 

Вальдемарт Клюзко – столичний художник, який нині живе та працює в Києві та Нью-Йорку. В своїй творчості він використовує фото, відео, інсталяцію, перформанс і медіа-арт.

 

Виставку «Новий рік» можна відвідати за адресою: м. Київ; вул. Лаврська, 9; корп. 26. Передвідкриття – 21 листопада о 18:00, офіційне відкриття – 29 листопада.