«Арсенал» Олександра Довженка під саундтрек британського музиканта

22 квітня о 20:00 на V «Книжковому Арсеналі» Національний центр Олександра Довженка спільно з Британською Радою в Україні презентує відреставровану версію історико-революційної епопеї «Арсенал» у музичному супроводі британського музичного продюсера та мультиінструменталіста Ґая Бартелла (Guy Bartell).

 

 

«Арсенал/Січневе повстання в Києві» – один з найскладніших за формою фільмів Олександра Довженка. Знятий 1928 року на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера, він прославив Довженка в масштабах не тільки Радянського Союзу, але й Західної Європи та Північної Америки. Фільм розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі «Арсенал».

 

Ґай Бартелл – музикант з м. Бристоль, що стояв біля витоків музичного інді-проекту Bronnt Industries Kapital. В дискографії музиканта нараховується три студійні альбоми, що вийшли обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних лейблах. Українським глядачам у 2012 році гурт Bronnt Industries Kapital представив своє трактування відреставрованого авангардистського шедевру українського режисера Віктора Туріна «ТУРКСИБ» («Сталевий шлях», Востоккіно, 1929) в рамках фестивалю НІМІ НОЧІ (м. Одеса) та у циклі кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в київському арт-просторі «Мин».

 

«Арсенал» з новим саундтреком від Ґая Бартелла стане ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. «Арсенал» став першим спільним проектом Центру Довженка та Британської Ради в Україні.

 

Кінопоказ «Арсеналу» Олександра Довженка відбудеться на арт-сцені «Книжкового Арсеналу» (2-й поверх Мистецького Арсеналу – м. Київ; вул. Лаврська, 10-12)

 

З трейлером до проекту можна ознайомитися за посиланням.

 

Джерело: dovzhenkocentre.org