Арт-критиків запрошують поміркувати про множинність пам’яті
Фонд Stedley Art Foundation анонсував V Мистецтвознавчий конкурс. Цьогоріч його тема – «Мистецтво і множинність пам’яті».
Анотація до проекту:
«Ми живемо в епоху трансформацій, технологічного буму і наукової розшифровки світобудови. Індивідуальна пам'ять фіксує одні речі, колективна - інші, чи можемо ми сподіватися, що мистецтво - це "хмара", яке зберігає різні види пам'яті, де всі типи спогадів, цінностей, щасливих і жахливих моментів можуть існувати одномоментно. Якщо мистецтво допомагає пам’ятати, то культура в широкому розумінні і є носієм колективної пам’яті. Проблеми пам’яті завжди актуалізуються в критичні моменти історії, один з яких ми переживаємо сьогодні. І це не лише декомунізація, в рамках якої відбувається боротьба з ідеологічними символами минулого, це значно ширші питання політики, естетики, економіки, консервації і дослідження. Портрети учасників Майдану Лесі Хоменко і історії про Полуницю Андріївну Алевтини Кахідзе - про пам’ять, але і "Втрачений рай" Павла Макова або "Пам'ятник пам'ятнику" Жанни Кадирової - це теж про здатність пам’ятати. Чи варто в цій темі завжди шукати політику, чи кожний вартісний твір мистецтва містить категорію пам'яті як базову "прошивку" чи вона присутня лише на "тематичному рівні"?».
Конкурс стартує 20 червня. Роботи на конкурс слід подати до 20 серпня 2016 року координатору конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com
На І етапі експерти відбирають десять учасників за мотиваційними листами. Мотиваційний лист повинен містити 1 друковану сторінку із зазначенням свого розуміння теми конкурсу, окреслення проблеми та художніх творів, які цікаво було б проаналізувати учаснику. 19-20 вересня провідні редактори профільних медіа, арт-критики, куратори, історики мистецтва проведуть майстер-класи з десятьма учасниками конкурсу.
На ІІ етапі учасники Конкурсу з урахуванням набутих знань і практичних порад пишуть статтю чи есей на тему «Мистецтво і множинність пам'яті» і подають їх до 15 жовтня.
Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України.
Члени журі
Аліса Ложкіна – головний редактор Art Ukraine
Ольга Балашова – критик, мистецтвознавець, викладач НАОМА
Оксана Баршинова – історик мистецтва, куратор, завідувачка відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ
Катерина Ботанова – незалежний куратор, культурний критик і аналітик, співкураторка фестивалю CULTURESCAPES (Швейцарія), член робочої групи Платформи стратегічних ініціатив «Культура-2025»
Борис Гриньов – академік Національної академії наук України, колекціонер
Валентина Клименко – журналіст, мистецтвознавець, куратор Мистецтвознавчого Конкурсу
Катерина Стукалова – критик, мистецтвознавець
Нагороди
І місце – музейна поїздка в Італію, публікація
ІІ місце – 5000 грн., публікація
ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн. від видавництва «Родовід», публікація
* Організатори, партнери чи члени журі можуть надавати заохочувальні нагороди (при погодженні з оркомітетом).
Нагадаємо, тема IV Мистецтвознавчого конкурсу звучала як «Межі та території мистецтва». Його призерами стали Олена Єгорушкіна (І премія), Олександра Кущенко (ІІ премія), Антон Дробович (ІІІ премія)
Джерело: stedleyart.com