Молоді художники створюють мистецтво у відкритому доступі

В Україні стартував конкурс COMFY ART PRIZE. Незвичайний формат проекту дозволить зробити роботи молодих художників доступними для 20 мільйонів українців.

 

 

Тема конкурсу: «Мистецтво у відкритому доступі». Проект присвячений демократизації суспільного простору, просуванню нових напрямків образотворчого мистецтва і розвитку його екосистеми у великих і невеликих містах. «Головна мета проекту – винести мистецтво за межі галерей і майстерень, зробити роботи молодих талантів доступними для широкої аудиторії», зазначила Катерина Тейлор, художній керівник конкурсу COMFY ART PRIZE, співзасновник агенції з управління культурними проектами Art Management.

 

До участі в конкурсі організатори запрошують молодих художників, ілюстраторів, графічних дизайнерів і творчих людей, які працюють у галузі образотворчого мистецтва. Серед поданих робіт експертне журі конкурсу відбере 55 фіналістів, чиї роботи будуть відтворені для демонстрації в магазинах COMFY. Компанія планує викупити права у авторів робіт на відтворення і демонстрацію їхніх творів, також компенсує всі витрати на їх встановлення.

 

«Щорічно магазини COMFY відвідують понад 20 мільйонів українців. Для порівняння: найбільший арт-центр столиці, за різними оцінками, відвідують від 1 до 1,5 мільйона осіб на рік, – каже організатор проекту, керівник digital-напрямку COMFY Олександр Жиляєв. – «В поточному році ми плануємо оновити 55 магазинів в 40 містах України. В рамках проекту реновації у нас з'явилася ідея поділитися своїм простором з молодими художниками, відкрити доступ до сучасного мистецтва для широкої аудиторії».


Головний приз COMFY ART PRIZE стажування в Академії мистецтв міста Лодзь (Łódź Academy of Fine Arts) провідному художньому університеті Польщі.

 

Першим учасником COMFY ART PRIZE стала Дар'я Кольцова відома українська художниця, володар гран-прі конкурсу МУХі 2015. На заході Дарина в режимі онлайн подала на конкурс свої роботи, завантаживши їх на портал проекту art.comfy.ua.

 

«Крім можливості демонстрації своїх робіт широкій аудиторії молоді, ще не відомі художники отримують шанс показати свої роботи професійному журі. Саме це, на мій погляд – головний бонус. З іншого боку, з огляду на те, що в Україні сьогодні не існує освіти в галузі сучасного мистецтва, можливість навчання за кордономнагорода, за яку дійсно варто поборотися», – прокоментувала свою участь Дар'я Кольцова.

 

В рамках конкурсу COMFY ART PRIZE організатори проведуть регіональні заходи для творчої молоді в форматі відкритих лекцій і майстер-класів у Харкові, Дніпропетровську, Львові, Кривому Розі та Запоріжжі.

 

COMFY ART PRIZE – відкритий всеукраїнський конкурс для художників, фотографів, ілюстраторів і творчої молоді у віці від 14 до 35 років, які працюють у сфері візуального мистецтва. В результаті відкритого конкурсу компетентним журі буде визначено 55 робіт молодих художників, які отримають право демонстрації арт-об'єктів в оновленій мережі магазинів COMFY на умовах продажу перманентних не ексклюзивних прав використання їх робіт. Переможець конкурсу пройде стажування в провідному художньому університеті Польщі Łódź Academy of Fine Arts. Призери конкурсу, які посіли 2 та 3 місця, отримають грант на навчання в Kyiv Academy of Media Arts. За 4 і 5 місце також передбачені цінні призи графічні планшети Wacom Intuos Art Black. Окремо буде оголошений приз глядацьких симпатій за результатами відкритого голосування в соціальних мережах. Переможець отримає сертифікат на покупку техніки в COMFY на суму 10 000 грн. Організатор конкурсу компанія COMFY. Детальніше про проект art.comfy.ua.


COMFY – мультиканальний ритейлер побутової техніки та електроніки. Роздрібна мережа компанії представлена ​​75 магазинами в більш ніж 40 містах України. Детальніше — comfy.ua.