Ай Вейвей розділить Нью-Йорк парканами в рамках нового проекту

Восени цього року китайський художник Ай Вейвей представить свої роботи одночасно у всіх п'яти округах Нью-Йорка в рамках великого проекту, який буде експонуватися безпосередньо у відкритому міському просторі. Проект «Хороші паркани — хороші сусіди» (24 жовтня ‒ 11 лютого 2018 року) організований Громадським художнім фондом в рамках святкування його 40-річчя. Виставка використовує паркани як спосіб переосмислення процесів імміграції, кордонів і тривалої кризи біженців. Ай, що жив в Нью-Йорку в 1980-х роках, коли він був студентом, каже, що це «любовний лист місту і його народу».


На відкритому повітрі будуть представлені великомасштабні скульптури, а також фотографії, які можна буде побачити більше ніж в 300 місцях, як державних, так і приватних, по всьому місту.

 

theartnewspaper.com

 

«Скульптурні варіації Вейвея на тему паркану — це різні бар'єри, фізичні та інші, які поділяють нас», — каже Ніколас Баум, директор і головний куратор Фонду Громадської Мистецтва. — «У той же час вони кидають виклик ідеї кордону, запрошуючи людей пройти, заглянути або зайняти місце».


Роботи змінять досвід перебування в деяких з найбільш впізнаваних пам'яток міста. Відвідувачі знаменитої Вашингтонської площі в парку в Вашингтоні, масивного пам'ятника 1892, побудованого на століття президентської інавгурації Джорджа Вашингтона, повинні будуть пройти через роботу Ая, яка звужує прохід. Інсталяція висотою близько 50 футів виглядає як гігантська арочна клітка з ґратами, але має вирізки у вигляді двох людей, щоб пішоходи могли пройти. Буде також установка в Unisphere в парку Флашінг-Меловс— Корона-парк (Флашінг, Квінс), величезній металевій кулі, збудованій для Всесвітньої виставки 1964 року. Зараз іммігранти в значній мірі населяють цей район міста.


Буде також кілька робіт, розкиданих по Нижньому Іст-Сайду, де багато іммігрантів жили в кінці 19-го і початку 20-го століть. Одна скульптура буде встановлена ​​між двома будівлями на східній 7-ій вулиці, де Ай жив в підвальній квартирі.


На додаток до скульптур також буде показана нова серія документальних фотографій Ая про глобальну кризу біженців. Побачити їх можна буде в кіосках для LinkNYC (безкоштовний Wi-Fi і кіоски зв'язку), автобусних зупинках і газетних кіосках в Гарлемі та центрі Брукліна. Близько 200 ліхтарних банерів навколо міста також будуть показувати портрети іммігрантів з різних періодів часу.


«Ми вважаємо, що мистецтво здатне надихати, захоплювати і порушувати питання — у такий критичний час ми сподіваємося, що люди, які зіткнуться з шоу в своєму повсякденному житті, на хвилинку замисляться про роботи і про те, що вони можуть втілювати», — говорить Баум.

 

Джерело: theartnewspaper.com