Барнабі Фурнаш. «Остання Повінь»

У Музеї сучасного мистецтва в Сент-Луїсі протягом двох тижнів нью-йоркський художник Барнабі Фурнаш створюватиме роботу під назвою «Остання Повінь» – картину завдовжки п’ятдесят футів. Ця монументальна праця стане останньою у серії художника під назвою «Червоне море». Насичені яскравим кольором червоні ділянки, що перетинають ці полотна, символізують різні біблійні оповідання. Одне з них – розділення Червоного моря у Книзі Буття. Глядачі, немов ізраїльтяни  під проводом Мойсея, «переходять» через море, а разом із тим проходять символічні процеси регенерації і трансформації.

 

 

Картини Фурнаша навіюють одночасно побожність і тривогу. Завдяки використанню яскравих кольорів та широких мазків вони набувають епічного відтінку, охоплюючи глядача мальовничою турбулентністю, у якій розширюються можливості та чуттєве сприйняття.

 

 

Фурнаш створює свої «естетичні повені» для зображення катастроф, що часто відбуваються до того, як утопія реалізує себе. У цих картинах Фурнаш виступає в ролі археолога культури: збирає історичні наративи Старого Заповіту і візуального мистецтва ХХ століття, пропускаючи їх через власне апокаліптичне бачення людського суспільства.

 

 

 

 

«Остання повінь» Барнабі Фурнаша триватиме до 11 квітня.

 

Джерело: camstl.org