Білла Віолу об’єднають із Мікеланджело

Класик епохи Відродження та класик відеоарту ХХ–ХХI ст. зустрінуться на виставці в Королівській академії мистецтв у Лондоні.

 

Експозиція, яка відкриється наприкінці січня 2019 року, вперше об’єднає 12 найважливіших робіт Білла Віоли (нар. 1951 р.) та 15 картин Мікеланджело Буонарроті (1475-1564 рр.). Художників розділяє більше чотирьох століть, але на думку Мартіна Клейтона, куратора виставки, їхні підходи до фундаментальних питань: природи буття, швидкоплинності життя – глибоко резонують один з одним.

Мікеланджело Буонарроті "Воскресіння Христа", 1532–1533 © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II, 2018

Фото: www.theartnewspaper.ru

 

За словами куратора, експозиція дозволить не лише висвітлити творчість Віоли як спадкоємиці великої традиції духовного пошуку в мистецтві, але й побачити по-новому «емоційний код» Мікеланджело.

 

Експозиція відбуватиметься за принципом парного співставлення робіт. Серед творів Мікеланджело – «Мадонна з немовлям і святим Іоанном Хрестителем», декілька картин на тему розп’яття, а також знамениті подарункові полотна, в яких художник інтерпретує античні міфи, пов'язані з ідеями любові та смерті: падіння Фаетона, подвиги Геракла та ін. Ці картини були написані в останні 35 років життя Мікеланджело і часто присвячені його рефлексії над власною тлінністю, смертністю.

Білл Віола «Вознесіння Трістана», 2005. Відео. © Courtesy Bill Viola Studio / Kira Perov

Фото: www.theartnewspaper.ru

 

Роботи великого італійця будуть співставленні з відеоінсталяціями Віоли, в яких художник виражає результати медитацій, метою яких є самопізнання. Заради цієї мети художник багато подорожував та присвятив багато часу вивченню філософію. До експозиції увійдуть такі твори: «Чоловік у пошуках безсмертя», «Вознесення Трістана», «Вогняна жінка» та ін.

 

Джерело: www.theartnewspaper.ru