Біографії Ван Гога та Пікассо в коміксах

Видавництво SelfMadeHero вирізняється нестандартним підходом до створення життєписів великих людей. Це ж можна сказати і про видані ним біографії Вінсента Ван Гога та Пабло Пікассо. У них нідерландський та іспанський художники перетворилися на героїв коміксів.

 

 

Обидві книги розповідають про творчість, успіхи та перешкоди на шляху митців. Їх важко назвати дитячими виданнями, адже на цих сторінках знайшли своє відображення психічні розлади та інтимні стосунки майстрів.

 

Працюючи над біографією Вінсента Ван Гога, Барбара Сток дослідила великий масив його листів і картин в іменному музеї в Амстердамі. «Я не вклала у вуста Вінсента жодного слова, бо не хотіла говорити того, чого б він ніколи не сказав», – переконує Сток.

 

 

 

На комікс про Пабло Пікассо письменницю Джулі Бірмант надихнули мемуари коханки художника Фернанди Олів’є, а також спогади про нього Гійома Аполінера та Гертруди Стайн. «Кожен, хто зустрічався з Пікассо, не втрачав нагоди про нього написати. Але найяскравішими є свідчення лише найближчих друзів художника», – повідомляє Бірмант.

 

 

 

Найцікавіше, що комікси Барбари Сток і Джулі Бірмант є самодостатніми творами і майже не наслідують художні техніки їхніх головних героїв.

 

Джерело: observer.com