«Бірючий» їде до Іршанська

Міжнародний сімпозіум сучасного мистецтва «Бірючій» оголосив про початок проекту «Іршанськ. Рекреація». Він триватиме з 5 до 19 липня за участі сучасних українських митців у місті Іршанську – промисловому місті на Житомирщині.

 

Учасники проекту «Іршанськ. Рекреація»

 

Протягом двох тижнів художники-резиденти «Бірючого» працюватимуть з місцевим контекстом, простором і матеріалом та зроблять свій внесок у локальне культурне середовище у вигляді живопису, монументальних розписів, скульптур, інсталяцій.

 

Художниця Жанна Кадирова (в центрі) з працівниками Іршанського гірничо-збагачувального комбінату: заступником директора із загальних питань ІГЗК Тетяною Римар (ліворіч) і головним лікарем санаторію-профілакторію ІГЗК Олександром Примасюком (праворуч)

 

«Проект покликаний сприяти культурній рекреації містечка і регіону в цілому. Стратегічно він передбачає довгострокову взаємодію сторін з інтеграцією в міське середовище, співпрацею з місцевим населенням і має на меті розширення культурного простору та сприяння культурній децентралізації і розвитку малих міст, модернізацію, поступове стирання разючого контрасту та подолання прірви між культурними центрами та “периферією”, що існує в нашій країні», – розповідає куратор ініціативи Наталія Маценко.

 

Учасники проекту:

 

Сергiй Братков – фотограф та художник (Харків, Москва)

Максим Мамсіков – художник (Київ)

Олег Тістол – художник (Київ)

Назар Білик – митець, скульптор, викладач (Київ)

Жанна Кадирова – митець, скульптор (Київ)

Денис Рубан – художник (Київ)

Анна Бекерська – фотограф та кліпмейкер (Запоріжжя)

Мирослав Вайда – митець, працює в жанрах інсталяції, перформансу, відео та живопису (Львів, Київ)

Андрій Зелинський – художник (Київ)

Юрій Єфанов – художник, (Крим, Київ)

Віталій Кохан – художник (живопис, графіка, ленд-арт)  (Харків)

Микита Кравцов – художник (Крим, Київ)

Антон Логов – художник (Київ)

Юрій Пікуль – художник (Київ)

Олексій Сай – художник (Київ)

Юрій Соломко – художник (Київ)

Аліна Якубенко – художник (Київ)

 

Міжнародний сімпозіум сучасного мистецтва «Бірючій» – провідний форум сучасного мистецтва в Україні. Він проводиться щороку в травні та вересні на Бірючому острові. У десяти сезонах «Бірючого» взяли участь 132 художники та 8 арт-груп з 8 країн.