Бієнале в Монреалі у 2018 році не відбудеться через борги

Через дефіцит у понад 160 тисяч доларів організаторам Бієнале в Монреалі довелося відмовитися від проведення заходу у 2018 році. Голова правління Седрік Біссон розповівThe Art Newspaper, що, незважаючи на досягнення минулих років, рада була вимушена скасувати захід після того, як на торішній виставці їй були надані «неточні цифри керівною командою».

 

Робота Джона Массі в рамках Бієнале в Монреалі‒2014

Фото: Guy L'Heureux 


За словами Біссона, частина відповідальності за фінансові труднощі дворічного періоду лежить на колишній художній керівниці Сільві Фортін. Однак в інтерв'ю La Presse він сказав, що рада також несе відповідальність за нинішню ситуацію з бієнале. Говрячи про Фортін та її команду, він сказав: «Загальне керівництво не було їхньою сильною стороною». Втім посадовець уточнив, що винні в зростаючому боргу виставки три фактори: невдалі кампанії зі збору коштів, непередбачені витрати та питання управління.

 

У той час як Бієнале намагається покрити заборгованість, вона також зазнає критики з боку місцевих художників і продавців, які стверджують, що їм досі не заплатили за участь у виставці 2016 року. Протягом минулих років Бієнале зіткнулася з низкою проблем, включаючи рішення розірвати зв'язки з її засновницькою установою — Міжнародним центром сучасного мистецтва Монреаля; часті зміни керівництва; та відстрочка заходу 2013 року.

 

Для Біссона Фортін і її команда зробили «фантастичну роботу з точки зору мистецької складової». Він підкреслив, що важливо продовжувати проведення заходу сучасного мистецтва, але після обговорення зі спонсорами та іншими зацікавленими сторонами воно може відбуватися рідше та стати трієнале.

 

Джерело: Artforum