Благодійний «просто-арт» в Женеві

З 11 червня до 12 вересня в галереї Artvera's (Женева, Швейцарія) буде представлено благодійний проект «Just Art». Його мета – познайомити європейців з творчістю сучасних художників з України та Росії, донести інформацію про російсько-український конфлікт і зібрати кошти для допомоги сім'ям, постраждалим через події на сході України.

 

Юрій Соломко. «Мамай»

 

Україну в проекті представлятимуть вісім художників: Олександр Ройтбурд, Оксана Мась, Роман Мінін, Матвій Вайсберг, Сергій Коляда, Андрій Єрмоленко, Геннадій Козуб та Юрій Соломко. Більшість робіт, відібраних для експозиції, мають гостросоціальний характер – на їхнє створення художників надихнули події останнього часу в Україні.

 

Андрій Єрмоленко. «Шевченко»

 

До участі у виставці організатори запросили і митців із Санкт-Петербургу з групи «Чаклунські художники» (КОЛХУі), які створюють роботи в стилі «мультреалізм»: Миколу Копєйкіна, Андрія Кагадеева, Володимира Медведєва, Михайла Гаврічкова, Миколу Васильєва та Кирила Міллера.

 

Геннадій Козуб. «Ялта»

 

У проекті також візьме участь ізраїльський художник Марк Левіс. Його робота «Роздуми», створена спеціально для женевської виставки, об'єднує чотири кольори, наявні в прапорах Росії та України: жовтий, синій, червоний та білий.

 

«Ми не можемо залишатися осторонь біди, яка трапилась зі східними областями України», - пояснює позицію швейцарської галереї її директор, мистецтвознавець Софія Комарова. - «Всі кошти від продажу картин будуть спрямовані на благодійні цілі».

 

Роман Мінін. «План втечі з Донецької області»

 

Галерея Artvera's, де буде проходити проект, спеціалізується на європейському та російському мистецтві ХІХ і ХХ століть. Арт-простір вперше відкрив двері в 2007 році і сьогодні займає територію в 5400 квадратних метрів виставкової площі.