Центр Помпіду тимчасово закрили через страйк його працівників

Центр Жоржа Помпіду в Парижі офіційно припинив роботу на тижень через страйки працівників закладу, що триває вже п'ятий день поспіль.

 

Страйк розпочався в понеділок у знак протесту проти нового закону, який французький уряд планує ухвалити 1 квітня. Протягом усього тижня протестувальники вели пеереговори з Міністерством культури.

 

Фото: Frederic Stevens / Getty Images

 

За свідченням французького робітничого руху Force ouvrière (фр. Сила робітників), закон передбачає, що нові співробітники установи матимуть статус державного службовця, а не договірного працівника, що використовувався досі та більше задовольняв працівників.

 

Згідно з новим законом, теперішні співробітники закладу отримають вибір між збереженням їхніх контрактів чи набуттям статусу держслужбовця. У цілому нововведення можуть призвести до скорочень заробітної платні, в окремих випадках — у розмірі до 20%. У понеділок 100 адміністративних співробітників, працівники приймальної служби та агенти безпеки закликли співробітників Центру мобілізуватися, пише Le Parisien

 

Офіційно повідомляється про 60‒100 протестувальників, у той час як Force ouvrière налічує 300‒400 учасників страйку з загального числа в 1038 працівників.

 

Цього року Центр Жоржа Помпіду святкує 40 років з моменту свого відкриття в 1977 році.