Центр Візуальної культури отримав престижну європейську нагороду

У вівторок, 31 березня 2015 року, Центр візуальної культури та Афінська бієнале отримають Нагороду Європейської культурної фундації імені Принцеси Марґріт в галузі культури.

 

 

Міжнародне журі анонімно визначило, що Нагороду Європейської культурної фундації імені Принцеси Марґріт за 2015-ий рік отримають два критичні культурні проекти в Афінах та Києві.

 

«Обидві інституції орієнтовані на формування публічної сфери, створюють вкрай необхідний відкритий простір для  мистецької думки у двох країнах, які перебувають у вирі глобального політичного безладу, – йдеться у повідомленні Європейської культурної фундації (ECF), – Обираючи цих переможців, Європейська культурна фундація посилає потужний сигнал європейським незалежним культурним ініціативам, які показують, наскільки культура може бути здатна до суспільної трансформації навіть за найбільш несприятливих політичних та економічних обставин».

Нагороду буде вручено у вівторок, 31 березня, в Центрі образотворчих мистецтв Bozar у Брюсселі. Церемонії вручення передуватиме дискусія з лауреатами, модератором якої буде письменник та професор Ґолдсмітського коледжу Массіміліано Молона. Спеціальні гостьові промови виголосять директор Documenta 13 Адам Шимчик та австрійський куратор Ґеорґ Шоллхаммер.

 

Попередні призери Нагороди Європейської культурної фундації імені Принцеси Марґріт − від британського теоретика культури Стюарта Холла до італійського колективу Teatro Valle Occupato – надихали тривалі зміни у стосунку громадян до Європи як до спільного культурного простору. Серед інших лауреатів нагороди – художники Дан і Лія Пержовші, куратор Чарльз Еше, режисер Джон Акомфра.