Дар’я Кольцова збудувала лабіринт зниклих безвісти в центрі Києва

З нагоди Міжнародного дня зниклих безвісти людей Делегація Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні представляє арт-інсталяцію «"Новин немає, але я не вірю..." Сім'ї зниклих безвісти – безкінечні пошуки рідних в лабіринті невідомості», присвячену родинам тих, хто зник безвісти внаслідок збройного конфлікту на Донбасі.

 

Сотні родин досі нічого не знають про долю своїх близьких, що зникли на сході України. Невідомість – це тяжке випробування, яке означає життя між надією та відчаєм. Зникнення рідної людини часто призводить до емоційної та соціальної ізоляції, а також до економічних і юридичних труднощів. І хоча їхні страждання іноді лишаються непоміченими, сім'ї зниклих безвісти – це також жертви збройного конфлікту.

 

Дар’я Кольцова. «Новин немає, але я не вірю...»

 

Інсталяція Дар’ї Кольцової «Новин немає, але я не вірю...» — це метафоричний лабіринт, насичений справжніми емоціями та історіями родин зниклих безвісти по обидва боки лінії розмежування. Він знайомить з труднощами, з якими стикаються родини у пошуках своїх рідних. Інсталяція відправляє гостей у подорож складним світом пошуків та очікування і допомагає зрозуміти тих, хто хоче та має право знати, що сталося з їхніми близькими. Лабіринт побудований із фрагментів неіснуючих більше домівок, ніби зі шматкив життів, які розпалися назавжди. Чи можливо вийти з цих заплутаних коридорів невизначеності?

 

Цей проект має на меті нагадати, що родини зниклих безвісти повинні бути визнані жертвами збройного конфлікту, а їх особливі потреби повинні братися до уваги. МКЧХ підтримує пошуки зниклих осіб з початку конфлікту в Україні. Наші команди перебувають у діалозі з органами влати, організаціями та будь-ким, хто може мати інформацію про зниклу особу. На сьогодні понад 650 родин, що зареєстрували свої справи в МКЧХ, і досі шукають своїх рідних з нашою допомогою.

 

Побачити інсталяцію на Софійській площі у Києві можна до 10 вересня.