ДАШ!: дослідження Харківського модернізму

З 18 по 23 серпня студенти літнього тижневого архітектурного табору проводитимуть дослідження споруд, які були зведені в буремні 2030-ті — перші післяреволюційні роки. В результаті досліджень учасники представлять аналітичні моделі. В них вони розкриють особливості архітектури того періоду. Звернуть увагу також на другу хвилю модернізму 60-х. Дитяча архітектурна школа вже проводила подібні дослідження зі студентами в Києві та Івано-Франківську. В одній із поїздок учасники навіть прихопили з собою сувенір — крісло зі славнозвісної київської «Тарілки». В цій важливій будівлі на момент екскурсії демонтували глядацьку залу. Крісло стало «музейним експонатом» в студії ДАШ!

Усі зображення надані організаторами


За результатами роботи табору можна слідкувати в соціальних мережах. Також в Дитячій архітектурній школі скоро відбудуться дні відкритих дверей.

 

«Дослідження харківського модернізму важливе зараз, адже саме із цією епохою знаходиться в діалозі сучасна архітектура. Саме ці приклади можуть стати джерелом натхнення сьогоднішніх проектантів. Це також важливий приклад того, що ми можемо будувати зв’язки із власною історією. Розвивати ідеї, які були закладені тут, а не в інших місцях. На жаль, багато речей не були описані в книжках, а будівлі не були відновлені після війни. Тому період столичних амбіцій, міжнародних конкурсів, українізації та модернізму між революцією та приходом сталінської архітектури мало відомий», — говорить засновник школи Богдан Волинський.

 


Дитяча архітектурна школа працює в Харкові з 2015 року. Протягом цього часу студентами ДАШ! у довгих та коротких курсах стало понад 200 дітей у шести містах України. Влітку вони презентували в ЄрміловЦентрі виставку робіт своїх випускників «La Dolce Vita», яку відвідали понад 1000 харків’ян.


Заняття вирізняє ставлення до юних студентів як до партнерів, актуальні теми, пов’язані із викликами сьогодення, відкритість до нових ідей та постійний розвиток.

 

Команда дитячої архітектурної школи:
facebook.com/dash.kharkiv
instagram.com/dash.kharkiv