Директор Музею Метрополітен Томас Кемпбелл йде у відставку

Томас Кемпбелл, директор Музею мистецтв Метрополітен у Нью-Йорку, йде у відставку. Про це пише The Art Newspaper з посиланням на офіційне оголошення музею.

 

Томас Кемпбелл

Фото: Slaven Vlasic/Getty Images

www.apollo-magazine.com

 

Томас Кемпбелл почав працювати в Музеї мистецтв Метрополітен у 1996 році як куратор гобеленів, а в 2009 році фахівця було призначено на його теперішню посаду. До офіційного відходу у відставку Кемпбелл має залишатися на посаді до 30 червня.

 

Оголошення Кемпбелла про відставку співпало з періодом фінансових негараздів музею, у наслідок яких інституції довелося скорочувати штат (після оголошення дефіциту в розмірі $10 млн.) та відкласти відкриття нового крила для сучасного мистецтва, розробленого Девідом Чіпперфілдом. 

 

"Я розпочав свій шлях у Меті (скорочена назва Музею Метрополітан — ред.) 22 роки тому в якості куратора, ледь не вся моя кар'єра минула тут, — йдеться в повідомленні Кемпбелла від 28 лютого. — Рішення відступити не було легким, особливо в такий важливий та хвилюючий момент. Тим не менше, саме важливість цього моменту й робить його вірним для прийняття цього рішення. Я наполегливо працював, і гадаю, що мої зусилля були не даремними". 

 

За час перебування Томаса Кемпбелла на цій посаді число відвідувачів Музею Метрополітен зросло на 40% до семи мільйонів відвідувачів на рік. Протягом останніх восьми років Метрополітен бачив багато високо оцінених виставок, присвячених Середньому царству Єгипту, Пергамону та Декану в Індії. Серед багатьох примітних придбань цього періоду варто виділити колекцію картин, малюнків та скульптур кубістів Леонарда Лаудера — дарунок, що суттєво доповнив надбання музею, що належать до модерністського періоду.