Директором галереї Тейт вперше стане жінка

На своєму офіційному сайті Галерея Тейт (Лондон) повідомила, що новою директоркою інституції призначено Марію Белшов (Maria Balshaw), яка раніше очолювала дві галереї в Манчестері та була директоркою департаменту з питань культури Манчестерської міської ради. Каднидатуру Белшов вже затвердив прем'єр міністр Великобританії. Таким чином, фахівчиня стане першою жінкою-директором Галереї Тейт — найбільшого у світі зібрання британського мистецтва з 1500 року до наших днів. 

 

"Під керівництвом Ніколаса Сероти Тейт назавжди змінив уявлення людей про мистецтво та митців й поставив візуальне мистецтво в центр активного культурного життя Великобританії. Я надзвичайно рада очолити наступий розділ життя Тейт. З нетерпінням чекаю на свою можливість розвивати репутацію Тейт як найбільш художньо авантюрної та культурно інклюзивної галереї в світі ", прокоментувала Белшов. 

 

Нагадаємо, що попередник Белшов Ніколас Серота (Nicholas Serota) очолював Галерею протягом 29 років.

 

У січні 2016 року Тейт Модерн, національну галерею міжнародного сучасного мистецтва в центрі Лондона, також вперше в історії очолила жінка — Франсес Морріс.

 

Марія Белшов

Фото: ARTnews