До музейного держфонду повертається скіфський артефакт

До державного музейного фонду повертають артефакт скіфської доби. Його презентація та прес-конференція з приводу події відбудуться 4 червня о 12:00 у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ; вул. Терещенківська, 15).

 

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

 

21 жовтня 2010 року з експозиції Археологічного музею м. Переяслав-Хмельницький зловмисниками було викрадено унікальний експонат – бронзовий лутерій (посудина для омивання) V століття до н. е. Вжиті заходи з розшуку не дали результатів і кілька років він вважався безнадійно втраченим. Лише прагнення мецената Олександра Фельдмана підтримати музейну справу спричинилося до щасливого збігу обставин, за яких експонат був віднайдений. Навесні 2015 року МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» в межах програми повернення експонатів, втрачених українськими музеями, сприяв поверненню цієї безцінної знахідки до державного музейного фонду України.

 

Лутерій входив до комплексу античних бронзових посудин, знайдених під час видобутку торфу в с. Піщане Черкаської області на початку 1960-х років. Крім виробів з бронзи в Піщаному було знайдено також рештки людського кістяка та дубовий човен. Усі бронзові посудини з Піщаного, за винятком лутерія (14 предметів) нині зберігаються в Національному музеї історії України.

 

У прес-конференції 4 червня візьмуть участь:

 

Ігор Ліховий, перший заступник Міністра культури України

Олександр Фельдман, меценат, голова Піклувальної ради Музею Ханенків

Віра Виноградова, генеральний директор Музею Ханенків

Світлана Стрєльнікова, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України

Катерина Чуєва, заступник генерального директора Музею Ханенків, експерт, куратор колекції античного мистецтва.

 

Фото: uk.wikipedia.org