До Музею Ханенків повертається втрачена картина

Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана» повертає до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків картину «Аркадський краєвид» провідного голландського живописця XVII ст. Корнеліса Пуленбурга, яка була вилучена нацистською окупаційною владою у серпні 1943 р. Подія відбулася сьогодні – 15 квітня.

 

Корнеліс Пуленбург. «Аркадський краєвид» (XVII ст.)

 

Проект є одним із перших реальних кроків на шляху повернення творів колекції Богдана та Варвари Ханенків, втрачених внаслідок Другої світової війни та незаконно переміщених з території України. Твір «Аркадський краєвид» походить із колекції засновників музею – Богдана та Варвари Ханенків. Цей пейзаж є унікальним для українських музеїв зразком італінізму – новаторської для XVII ст. течії голландського живопису. Він якісно доповнював ханенківську колекцію картин північної школи та був одним із найцікавіших творів довоєнної експозиції музею. 

На початку війни «Аркадський краєвид» не встигли евакуювати. Його було вилучено у серпні 1943 р. за розпорядженням нацистської окупаційної влади та разом із багатьма іншими творами транспортовано до Кенігсберга (нині – Калінінград, РФ). Донедавна вважалося, що ця частина колекції була втрачена під час пожежі у замку Вільденхофф поблизу Кенігсберга.

 

Таким чином Музей Ханенків розпочинає кампанію з повернення втрачених творів мистецтва до власної колекції. Ознайомитися з повним переліком робіт, які шукає музей, можна за посиланням

 

Ілюстрація: zn.ua