Двоє в кадрі Микити Кузьменка

З 29 до 31 жовтня культурна платформа Educatorium експонуватиме проект українського оператора і фотографа Микити Кузьменка. Подорожуючи Україною, Америкою, Казахстаном, Італією, Японією, митець вихоплює об’єктивом двох героїв. Кожного разу — нових. У різних країнах та за різних обставин. Продивляючись та аналізуючи знімки, автор помітив закономірність присутності персонажів, їх єдність. Так народилася серія 2US.


2US — це проект про двох людей в кадрі. В об'єктиві. В полі зору. Вони діють у спільному пориві, немов одночасно вдихають повітря. Ніби думають про одне й те саме, не обговорюючи. Перебувають у єдиному стані і взаємодіють, відповідно до обставин та миттєвості. Між героями немає відкритого діалогу або конфлікту. Немає драми. Вони завмирають у секундній гармонії та єдності. Автору лишається звернути увагу на спільне почуття та встигнути вхопити його.

Експозицію складатимуть двадцять два знімки, виконані в чорно-білому традиційному друці на желатиновому фотопапері, без жодного втручання цифрових технологій. Проект 2US доповнює серія з десяти фото на різні сюжети і теми в жанрі вуличної фотографії.

 

Професійний кінооператор, режисер  Микита Кузьменко займається фотографією трохи менше десяти років. 2US — перша персональна фотовиставка автора. Ця серія також буде представлена у Львові, Одесі та Берліні.

Відкриття проекту — 29 жовтня о 19.00. У цей день доповненням експозиції та важливою частиною атмосфери стане живий музичний виступ Voin Oruwu, який виконає лайв з імпровізацією та готовими треками. 

 

Фейсбук-сторінка події.

 

Микита Кузьменко. Фотографія із серії "2US"