Dymchuk Gallery влаштує «Кантрі-хоррор»

21 січня київська художниця Анастасія Подерв’янська відкриває персональну виставку «Кантрі-хоррор» у Dymchuk Gallery (м. Київ; вул. Ярославська, 21). До проекту увійшли її роботи у змішаній техніці, в яких втілилися давні українські легенди, вірування та біблійні сюжети.

 

Анастасія Подерв’янська. «Дівчинка та змії» (текстиль, вишивка, колаж)

 

«Кантрі-хоррор» складається із семи ковдр і килимів, а також розписаних ящиків. На твори Подерв’янську надихнула книга Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях: Космогонічні українські народні погляди та вірування», написана у 1909 році.

 

«Адамове дерево» (текстиль, вишивка, колаж)

 

Анастасія Подерв’янська – про виставку:

 

«Дід Свирид живе в селі. Влітку дід багато працює, а взимку, коли вільного часу вдосталь, читає божественні книги. Він хоче сам у всьому розібратися і нікому не довіряє. А його сусідка Галька підлила чоловіку в борщ собачої крові, щоб він був вірний, як собака, і не “стрибав у гречку”. А відьма Параска, що живе біля цвинтаря і вже трьох чоловіків поховала, вночі перетворюється на кажана, літає, п’є кінську кров і заплітає коням гриви. А тракторист Петро понюхав квітку і помер, а вночі ожив, виліз з могили і відтепер бачить майбутнє, а самогонки в рот не бере. А баба Горпина бачила як по небу літав архангел Михайло і свистів в два пальці. Дід Свирид спить і бачить сон. І сниться діду, що він літає над землею легкий, як пір’їнка і згори бачить геть усе. Бога, Диявола, землю, небо, квіти, змії, ріки, гори, пустелі, кохання і смерть».

 

«Адам» (текстиль, вишивка, колаж)

 

Анастасія Подерв'янська живе і працює у Києві. Член НСХУ з 2002 року. Її роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США.