Educatorium представив «Бестіарій» Сергія Алієва-Ковки

12 грудня Educatorium представив персональну виставку відомого дніпровського художника Сергія Алієва-Ковики. «Бестіарій» це серія графічних та скульптурних творів, де співіснують реальні звірі та фантазійні істоти, виконані у притаманній автору архаїчній естетиці.

 

Усі зображення надано організаторами

 

«Подібно до найпервіснішого сприйняття — безкольорового — коли картинка світу сприймається лише у точках «сутички» світла і пітьми, діалектично закріпленого в нашій свідомості як «біле / чорне», авторські роботи дають нам до споживання ті ж художні знаки. Засічка — штрих, лінія. Дошка — аркуш. Знак — смисл. Форма теж залишається художньо осмисленою автором. Не натуралістично витончена, а десь спрощена, десь незграбна трохи, десь кострубата, десь умовно геометризована форма схожа часом на пластику», — відзначає мистецтвознавиця Ольга Щербина.

 

 

Роботам Сергія Алієва-Ковики властиві формальний аскетизм та умовність, що пояснюється захопленням художника малою пластикою за етнічними мотивами. Графічність, лаконічність і строгість його образів часто доповнюється не надто характерним для цієї техніки доопрацюванням пензлем, олівцем чи ниткою.

 

Виставка триватиме до 11 січня 2018 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б.