«Ефемерна пропаганда» від Довженко-Центру

3-го травня о 14:00 на Другому фестивалі кіно та урбаністики «86» у Славутичі Національний Центр Олександра Довженка представить спеціальну програму «Ефемерна пропаганда». Це збірка британських та американських агітаційних мультфільмів 1940-1950-х років.

 

Із програми «Ефемерна пропаганда»

 

Замовниками мультфільмів, що увійшли до програми «Ефемерна пропаганда», були пропагандистські інституції часів «холодної війни»: Центральний офіс інформації Великобританії, корпорація «Дженерал Електрик», Рада суспільної моралі методистських церков Америки. В 1940-х роках урядові і комерційні структури на Заході почали використовувати популярність мультфільмів для розповсюдження ідей соціального страхування, заохочення дотримання правил дорожнього руху та пересторог комуністичної загрози. Завдяки цьому на екранах з’явилися «правильний громадянин» Чарлі, цвіркун-мораліст Джиміні Крікет, а диснеївські «зірки» Ґуфі і Дональд Дак вперше зустрілися з новими урбаністичними викликами.

 

Із програми «Ефемерна пропаганда»

 

Із програми «Ефемерна пропаганда»

 

Програму частково складено з фільмів, які перебувають в архівах Центру з 2012 року. Близько 7000 рулонів плівки з фільмами були передані на збереження в Центрі Києво-Могилянською академією.

 

Джерело: dovzhenkocentre.org