Ескізи Ван Гога виявилися не ескізами Ван Гога?

Нещодавно в Парижі Богомила Велш-Овчаров (Bogomila Welsh-Ovcharov), професорка Торонтського університету і фахівець з творчості ван Гога презентувала каталог під назвою "Вінсент ван Гог, втрачений арльський альбом" ("Vincent Van Gogh, The Lost Arles Sketchbook"). За твердженням дослідниці, каталог містить зображення ескізів Ван Гога, створених митцем у 1888 році, впродовж "французького періоду" творчості, й нещодавно віднайдених у місті Арль на півдні Франції.

 

Дослідивши стиль, техніку та іконографію 56 ескізів з каталогу у вигляді зображень високої роздільності, Музей ван Гога в Амстердамі висловив свою незгоду з думкою дослідниці. Експерти Музею вважають, що ескізи є лише імітаціями малюнків видатного постімпресіоніста. Зауважимо, що колекція Музею налічує біля 500 картин ван Гога та чотири альбоми його ескізів, а сама інституція вважається провідним фахівцем з творчості митця. 

У відповідь на позицію Музею ван Гога, Велш-Овчаров заявила, що висновки про автентичність твору мистецтва не робляться за фотографіями.

Джерело: reuters.com