Фестиваль відеопоезії зведе Дзиґу Вертова та одеських музикантів

Український кіношедевр «Людина з кіноапаратом» Дзиґи Вертова озвучить музичний Квартет Віталія Ткачука з Одеси. Показ стрічки у такому музичному супроводі відбудеться в рамках V Фестивалю відеопоезії CYCLOP.

 

 

«Людина з кіноапаратом» — один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова, фільм знімався без сценарію. Камера талановитого оператора Михайла Кауфмана фіксує строкате життя українських мегаполісів — Одеси, Харкова та Києва доби непу. У 2014 році в опитуванні Британського кіноінституту (BFI) 200 критиків і 110 фільммейкерів з усього світу назвали «Людину з кіноапаратом» найкращим документальним фільмом всіх часів.  Показові передуватиме лекція про фільм від співробітниці наукового відділу Національного центру Олександра Довженка Анни Онуфрієнко.

 

Саундтрек до фільму створив одеський Квартет Віталія Ткачука, що в своїх композиціях органічно поєднує фанк, етніку, класичний та сучасний джаз.

 

«Людина з кіноапаратом» Дзиґи Вертова є частиною проекту «КОЛО ДЗИҐИ», в якому сучасні музиканти за сприяння Національного центру Олександра Довженка озвучують найкращі авангардні українські фільми 1920-1930-х рр.

 

Показ відбудеться 21 листопада о 20:00 у кінотеатрі «Кінопанорама» (м. Київ; вул. Шота Руставелі, 19). Вхід на подію – 40 грн.

 

Джерело: сторінка проекту в Facebook