Галерея «Дукат» покаже українське мистецтво 1960-х –1980-х років

15 лютого в київській галереї «Дукат» (вул. Рейтарська, 8Б) відбудеться відкриття виставки «[in]formal», присвяченої українському мистецтву 1960-х –1980-х рр. В експозиції — твори вітчизняних художників, яким дорікали за «формалізм» і чия творчість розвивалася в умовах мистецького підпілля.   

 

Усі зображення надано організаторами   

 

Особливу увагу приділено абстракції, що була яскравим прикладом антирадянського мистецтва. Про тогочасне захоплення абстрактними формам  зазначав мистецтвознавець Б. Лобановський: «Це не було ні продовженням українського авангарду 1910-1920-х років, ні потягом долучитися до популярних течій європейського та американського мистецтва, хоча повністю не можна викреслити ні того, ні іншого джерела натхнення. Інтерес до художньої форми зумовлений ворожим ставленням до неї теоретиків соціалістичного реалізму, починаючи з 1930-х років». 

 

Якщо за часів відлиги художники відкрито працювали в сфері нефігуративу, і їх  твори були присутні на українських виставках,  то вже з середини 1960-х рр. абстракція не мала шансів на відкрите експонування, більш того «безпредметники» зазнавали переслідувань зі сторони влади.

 

 

Експозицію виставки [In]formal  умовно поділено на чотири блоки, що презентують київський, львівський, одеський та ужгородський нонконформізм 1960-х–1980-х рр.

 

Київське неофіційне мистецтво представлено творами В. Барського, О. Дубовика, К.-В. Ігнатова, Е. Коткова, О. Косткевича, В. Кузьменка, В. Ламаха, Я. Левича, А. Лимарєва, І. Марчука, Б. Плаксія, Л. Призанта, А. Сумара, Ф. Тетянича, М. Трегуба, Ф. Юр’єва. Абстракції Л. Дульфана, О. Волошинова, О. Соколова, В. Хруща демонструють одеський нонконформізм, а неофіційне мистецтво Львову та Ужгороду презентують твори  П. Бедзіра, Г. Жегульської, К. Звіринського, Є. Кремницької, Л. Левицького, Г. Левицької, Левків, П. Марковича, Ф. Семана, Р. Сельського.

 

Виставка триватиме з 15 лютого до 8 березня 2018.
Відкриття відбудеться 15 лютого о 19.00.