Галерея Тейт запозичує біографії митців для свого сайту з Вікіпедії

Біографічна інформація про художників, представлена на офіційному сайті Галереї Тейт, запозичена з Вікіпедії. Такий підхід інституції розкритикував мистецтвознавець Бендор Гросвенор, який звернув увагу на біографію одного зі своїх улюблених художників Антоніса ван Дейка. 

 

Фото: The Art Newspaper / Oli Cowling © Tate


Представниця Галереї Тейт говорить, що інституція «не має ресурсів для створення біографій для кожного окремого митця» в своїй колекції або для поновлення біографій живих художників. Вікіпедія надає «найбільш актуальні та надійні біографічні відомості з можливих, у рамках обмежень наших ресурсів», — додає вона.


У галереї також зауважують, що вони продовжують додавати на свій сайт біографії близько 100 художників, написані істориками-мистецтвознавцями. Наразі оригінальні біографії Галереї Тейт розповідають про Гейнсборо, Тернера, Констебла і Бекона, але не про Хогарта, Рейнольдса, Мура, Фрейда, Гокні та Герста.

 

За словами представників галереї, вони «працюють над партнерством з Вікіпедією, щоб зробити біографії художників в нашій колекції максимально точними».

 

Джерело: The Art Newspaper