Головна виставка одного з перших концептуалістів їде до Нью-Йоркського Гуггенхайма?

Виставка митця з ОАЕ Хассана Шаріфа може бути експонована в Музеї Гуггенхайма у Нью-Йорку.  Закі Нуссейбе, державний міністр ОАЕ на одній із подій, організованих ярмаркою Art Dubai в Лондонській Королівській академії мистецтв, який відбувся 23 липня, зазначив, що виставка відкриється в музеї у 2020 році. Згідно з повідомленням прес-секретаря музею, «Гугенхайм наразі розглядає можливість цієї виставки, але точна дата ще не затверджена».


Лекція «ОАЕ: минуле, теперішнє, майбутнє» – одноразова подія, яка була частиною програми Art Dubai на Global Art Forum – це аналіз феноменально швидкого розвитку країни,  заснованої в 1871 році. Нуссейбе використовував виставку задля підтвердження того, як швидко за останні 4 десятиліття розвинулася культура та мистецтво в Еміратах. Він планує провезти її від рідного емірату Шаріфа до головного музею у Нью-Йорку.

Інсталяція виставки Хассана Шаріфа "Я – єдина робота " у Sharjah Art Foundation . © Sharjah Art Foundation 

Фото: www.theartnewspaper.com  


Хассан Шаріф, батько концептуального мистецтва країн Перської затоки, помер у вересні 2016 року, а його студія була передана до Sharjah Art Foundation (SAF). Ця організація і влаштувала таку масштабну виставку робіт художника ще в листопаді 2017 року. Виставка має назву «Я – єдина робота». Вона включає в себе багато великих інсталяцій, картин, фотографій, а також роботі матеріали Шаріфа, документи та незакінчені його роботи.


У березні цього року з’явилася новина про те, що одна з частин виставки попрямує до Італії та Німеччини. У Музеї сучасного мистецтва Castello di Rivoli біля Турину експозиція відкриється восени 2019, а згодом у січні 2020 переїде до Інституту сучасного мистецтва Kunst-Werke в Берліні.


 «Виставка Шаріфа була гігантською – близько 360 робіт – тому що ми прагнули підкреслити локальне її значення. Проте та експозиція, що потрапить до інших країн, буде меншою – біля 100 робіт», – коментує Гур Аль Озімі, президент та директор Sharjah Art Foundation, додаючи, що «найбільш визначні роботи нам передали сторонні інституції».

 

Джерело: www.theartnewspaper.com