Головний урбаніст Ейндховена проведе серію воркшопів в Одесі

У рамках освітнього проекту «Формат» від креативного агентства 4Press головний урбаніст Ейндховена і один з провідних світових експертів Кейс Донкерс завітає в Одесу та поділиться своїм досвідом у плануванні та розвитку міського середовища.

 

Кейс Донкерс


Під час візиту Донкерса в Одесу заплановано кілька подієвих форматів, у яких Кейс поділився своїм досвідом та ідеями в перетворенні міського простору як з широкою публікою, так і з тими, хто може вплинути на вигляд міста: архітекторами, урбаністами, муніципальними службовцями, студентами профільних ВНЗ, забудовниками та девелоперами.

 

Кейс Донкерс: «Основна тема моїх доповідей — суспільство 2.0. Я говорю про те, що старі правила більше не працюють, оскільки міста більше не розвиваються, а моя нова професія називається «цензор міста». Я аналізую ситуацію в місті, щоб зрозуміти, що йому потрібно, перекладаю це на зрозумілу мову і намагаюся передбачити можливі сценарії. Перш за все мова йде про соціальні аспекти».

 

Ейндховен

 

ПРОГРАМА


7 квітня, 16:00, Impact Hub

Лекція «Перетворення міського простору»

Захід розрахований на широку аудиторію: від соціально активних громадян і представників бізнесу до профільних фахівців в урбаністики та розвитку міського середовища. Лекція допоможе небайдужим одеситам надихнутися світовим досвідом перетворення міст, а профільним фахівцям — отримати безцінний досвід для вирішення завдань урбаністики від одного з провідних світових експертів.


Основні теми лекції:

-дизайн міського середовища: завдання, підходи, складнощі

-дизайн-мислення: як думають і роблять голландці

-трансформація постіндустріальних зон-кооперація городяни / влада / урбаністи / бізнес

-активізація громадян: зміна мислення, від апатії до змін

-приклади проектів

-тренди в плануванні і дизайні міського середовища

 

Ейндховен

 

6, 8-9 квітня, міські локації + ОДАБА

Серія воркшопів, час і тривалість уточнюються

На прикладі конкретних локацій Одеси буде розглянута послідовність дій зі зміни вигляду міста: від збору аналітики до вироблення рішень та оцінки результату. Робота буде вестися на прикладі 2 локацій: Французького бульвару та ділянки «Митна площа-Дерибасівська-Приморський бульвар». Теоретична частина воркшопів буде проходити на базі Одеської державної будівельної академії.

 

Ейндховен


Так само більш детально будуть розглянуті питання налагодження взаємодії городяни / урбаністи / муніципалітет / бізнес і уніфікації міського візуального середовища.


До участі запрошуються: урбаністи, архітектори, дизайнери, студенти старших курсів профільних вузів, керівники і працівники профільних департаментів муніципалітету, представники будівельних компаній, міські активісти.

 

Вартість: 350 грн. Способи оплати можна дізнатися тут.

Реєстрація

 

* * *
Кейс Донкерс — дизайнер міського середовища і головний архітектор-урбаніст Ейндховена. Багато в чому завдяки зусиллям Донкерса його рідний Ейндховен, втративши на початку 90-х містоутворююче підприємство —фабрику Phillips, не тільки не спорожнів, але перетворився з вмираючого і непоказного міста в економічний центр країни і надихаючий еталон міської естетики.

 

У 2000 році Кейс Донкерс спільно з Технічним Університетом і Ейндховенського академією дизайну заснував City as a Lab — дослідницький проект з благоустрою міста. У 2005 — організував Голландський тиждень дизайну найбільший світовий форум у сфері дизайну та інновацій. 2008 року заснував Brabant Academy — online-платформу для вирішення завдань міського планування. У 2014 році створив GEF-network: міжнародну платформу з трансформації традиційних систем освіти в країнах країн Євросоюзу / США / СНД / БРІКС.