У Львові проведуть «інгаляцію мистецтвом»

У Львові презентують інсталяцію «Градирня мистецтва» («Tężnia») Роберта Кушміровського. Презентація відбудеться 27 серпня об 11:00 у сквері біля Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника у рамках прес-конференції ІІІ Конгресу культури Східного партнерства.

 

Тут і далі на фото – «Градирня мистецтва» Роберта Кушміровського

 

«Градирня мистецтва» – це складна конструкція з опор, вузлів та хвойної деревини (7 м х 6 м х 22 м), в якій інстальована величезна кількість артефактів, колекціонованих Робертом Кушміровським протягом 12 років. Градирнями називали дерев’яні конструкції, які використовувались  в XVII столітті для підвищення концентрації солей в сольовому розчині при виробництві кухонної  та медичної солі. З  часом було помічено, що повітря навколо градирень насичене сольовими  випарами, які створюють лікувальний мікроклімат.

 

 

«Tężnia була створена з метою збагачення нашого візуального досвіду, і тестує наше візуальне сприйняття на чутливість до змін, що відбуваються у представленому об'єкті. Це – інгаляції мистецтвом», – повідомляють організатори презентації.

 

 

ІІІ Конгрес культури Східного партнерства відбудеться у Львові з 4 до 6 вересня. Тема цьогорічного форуму – «Місія культури в час кризи».