Як у Івано-Франківську встановлювали Гомера Сімпсона

Минулих вихідних у центрі Івано-Франківська, на вулиці Січових Стрільців, 56, з'явилася скульптура Гомера Сімпсона, героя відомого американського анімаційного серіалу «Сімпсони». Встановлення об'єкта ініціював голова ГО «Асоціація студентського самоврядування Прикарпаття» Сергій Дубей. За словами Сергія, головна мета незвичної скульптури — привабити туриста.

 

battleroyalewithcheese.com

 

Цього героя громада міста обрала самостійно за допомогою опитування у спільноті "Типовий Франківськ". "Для мене Гомер — це символ свободи дії, для когось це порядний сім'янин, а для когось — пияк. Це багатогранний образ", — зауважив голова студентської ГО в інтерв'ю Art Ukraine. 

 

Автор проекту франківський скульптор Богдан Гладкий, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та реставрації ім. М. Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Об'єкт виконаний з пінопласту, його вкрили спеціальною фарбою й встановили на металевому каркасі. Висота «Гомера» — 2,5 метри.

 

Фото: Юрій Валько | Galka.if.ua

 

Зауважимо, що адміністрація міста не заперечувала проти встановлення об'єкта. "З одного боку, ніхто не дозволяв, а з іншого, — ніхто й не забороняв", — коментують ініціатори, додаючи, що безпосереднього процесу регуляції встановлення тимчасових та легко переносних скульптур в Івано-Франківську немає, тож випадок з Гомером став, де-факто, прецедентом.  Мешканці міста в цілому відреагували на «Гомера» позитивно.

 

Скульптура має простояти в центрі міста близько 6 місяців. Що робитимуть з «Гомером» після демонажу організатори наразі не знають.

 

Фото: Юрій Валько | Galka.if.ua

Фото: Юрій Валько | Galka.if.ua